Pražská policie zveřejnila kamerové záznamy, pátrá po muži, který na konci března zneužil 5 dětí

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
policie cr
Zdroj: Shutterstock

Policie pátrá po pachateli, který v březnu v Praze zneužil celkem pět dětí. Nejmladšímu z nich mělo být podle informací Týdeníku policie 7 let, nejstaršímu pak 11. Zveřejněno bylo video, na kterém je vidět jistý muž, a kriminalisté žádají veřejnost o pomoc s jeho dopadením.

Policejní mluvčí Svatopluk Daněk podle ČTK uvádí, že k případu došlo na konci března v sadech Svatopluka Čecha nedaleko stanice metra Jiřího z Poděbrad. V případě, že by se prokázala pachatelova vina, hrozil by mu trest odnětí svobody až na 12 let.

Policie pátrá po muži z kamerových záznamů v souvislosti s případem, není tedy jasné, zda se konkrétně sám činu dopustil, je ale zapotřebí, aby se policii vyjádřil k několika dotazům. To, že se ho prozatím nepodařilo objevit, ale hovoří spíše proti němu.

Policie potřebuje pomoc

Doposud probíhalo vyšetřování pouze v rámci policejního týmu, nyní ale prosí kriminalisté o pomoc veřejnost. „V rámci prověřování případu kriminalisté zajistili kamerové záznamy, na kterých je vidět muž, se kterým by v rámci objasnění tohoto případu potřebovali mluvit. Jestliže ho někdo poznává, ať se ozve na linku 158,“ říká Daněk.

Na videu zveřejněném například na webu Pražská drbna je muži vidět do obličeje a je velmi dobře rozpoznatelný, policie tak předpokládá, že se díky tomuto záznamu podaří muže objevit.

Proto kriminalisté žádají o jakékoli informace, které by mohly pomoci, apelují na mužovu rodinu, známé nebo třeba kolegy v práci. I malá nápověda může v tomto případě znamenat velké věci.

Prosba přes sociální sítě

Žádost o pomoc zveřejnila policie i na svém twitteru. „Pražští kriminalisté řeší případ, kdy měl zatím neznámý pachatel sexuálně zneužít několik nezletilých dětí. Případ se stal na konci března tohoto roku v sadech Svatopluka Čecha v blízkosti stanice metra Jiřího z Poděbrad. Nejmladšímu z nich bylo pouhých 7 let,“ píše se v příspěvku.

Prozatím se pod příspěvkem objevují pouze nicneříkající komentáře, které zpochybňují jednání policie a nerozumí tomu, proč se zveřejněním videa kriminalisté tolik otáleli. I tak ale policie věří tomu, že se nakonec ozve někdo, kdo dokáže s nalezením muže pomoci.

Za trestný čin znásilnění hrozí v České republice muži až 12 let za mřížemi. Jelikož byly jeho obětí děti a jednalo se o několikanásobné znásilnění, je možné, že dojde právě na tuto nejvyšší sazbu.

Zdroj: ČTK, Česká televize, Pražská drbna, Týdeník policie, Twitter

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články