Ruská zmrzlina v Česku končí. Přejmenuje se na Ukrajinskou zmrzlinu

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
kluk ruska zmrzlina
Zdroj: Profimedia

Solidaritu Ukrajině se snaží vyjádřit každý. Ti, kteří nemohou přispět, alespoň posílají podporu psychickou. Jednou z firem, kterých se invaze Ruska do země dotkla, je i společnost Bidfood Czech Republic, která vyrábí v České republice zmrzlinu značky Prima. Nejznámější z nich je Ruská zmrzlina, která by ale nyní měla být přejmenována na Ukrajinskou, jak společnost uvedla v tiskové zprávě.

Ti, kteří si na zmrzlině mezi dvěma kousky sušenky pochutnávají daleko raději než na klasických nanucích, se ale nemusí ničeho obávat. Zmrzlina se bude vyrábět i nadále, přejmenuje se ale na Ukrajinskou zmrzlinu. Výrobce tímto krokem vyjadřuje napadené zemi podporu a solidaritu.

„Cítíme morální povinnost vymezit se alespoň touto formou proti agresivnímu a nespravedlivému počínání představitelů Ruska a dát jasnou zprávu lidem z Ukrajiny žijícím v České republice či na Slovensku, že na ně myslíme a podporujeme je,“ uvedl vedoucí divize Prima Prokop Volf v tiskové zprávě.

Na trhu od začátku dubna

V Česku se Ruská zmrzlina vyrábí již od roku 1992 a dostala se k nám z Litvy, stojí rovněž v tiskovém materiálu. Populární je kromě naší země také právě tam, dále pak na Slovensku, na Ukrajině, v Rusku a Arménii. Již dnes, necelý týden po začátku války, je vizuálně připraven nový obal.

Ukrajinská zmrzlina by se podle společnosti měla dostat na trh začátkem dubna. Kromě nového názvu a obalu se nijak nezmění a firma věří, že lidé její krok pochopí a podpoří. V současné době jsou již balené zmrzliny přelepovány samolepkami a nápisy o podpoře Ukrajiny.

„Věříme, že čeští zákazníci to cítí stejně jako my. V současné době je potřeba i takovýchto gest,“ doplnil Volf. Kromě Primy patří do sortimentu zmrzlin této společnosti také výrobky Mrož, Pegas a Kuba. Společnost se nyní snaží podpořit napadenou zemi vším, co může nabídnout.

Lidé se na Ukrajinskou zmrzlinu těší

„Moje děti Ruskou zmrzlinu nikdy moc nemusely. Kupují si raději ovocné nanuky, já ale vždy dávám přednost této z mého pohledu klasice. A nebude tomu jinak ani po změně názvu. Myslím, že je to skvělý krok, jak vyjádřit zemi podporu,“ říká pro Přehledně24 třiatřicetiletá Ivana z Potštejna.

„Chuťově se nic nemění, naopak mám pocit, že nám všem by se po událostech posledního dne zdála Ruská zmrzlina spíše odporná. Já rozhodně s přejmenováním nemám problém a na Ukrajinskou zmrzlinu se těší i moje děti,“ doplňuje ji kamarádka Jitka.

Pan Radek z Mladé Boleslavi zase tvrdí, že Ruskou zmrzlinu neměl už dlouhé roky. „Pokud se ale na pultech v obchodě objeví Ukrajinská zmrzlina, dám si rád, alespoň symbolicky tak podpořím Ukrajinu. Myslím, že výrobce tímto krokem udělal po psychické stránce pro Ukrajince, co mohl,“ dodává.

Zdroj: Bidfood, idnes.cz, Přehledně24

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články