Sazka darovala 300 000 korun na dětský sport. Tři olympijští medailisté určili, kam přesně peníze poputují

od Nikola Jaroschová
< 1 minuta čtení
DomácíKomerční sdělení
Sazka LOH
Zdroj: Český olympijský tým (zleva Lukáš Rohan, Jiří Lipták, Alexander Choupenitch a generální ředitel Sazky Aleš Veselý).

Společnost Sazka rozdělila do dětských sportovních klubů částku 300 000 korun. Učinila tak prostřednictvím tří olympijských medailistů v rámci interní akce „Olympijská tečka za prázdninami“.

Zaměstnancům Sazky a jejich dětem se přišli představit tito medailisté z Tokia – Jiří Lipták, Lukáš Rohan a Alex Choupenitch.

Každý z nich obdržel od Sazky 100 000 Kč. O tom, kam peníze poputují dále, mohli sami rozhodnout.

Peníze putovaly do „rodných“ klubů

Choupenitch s Rohanem se rozhodli směřovat peníze od Sazky do svých „rodných“ klubů. První jmenovaný do brněnského prvního oddílu šermu a Rohan vodním slalomářům USK Praha.

Jiří Lipták prozradil, že financování střelby není tak problematické. Právě proto se rozhodl příspěvek od Sazky směřovat někam jinam.

Místo střelby fotbal

Lipták si vybral malý fotbalový klub. Tím se stal tým TJ Rajhradice, který se nachází v okolí jeho bydliště. Děti údajně peníze využijí na maximum.

Akce se zúčastnili kromě Choupenitze a Rohana i další olympionici. Ukázala se například gymnastka Aneta Holasová a dráhový cyklista Tomáš Bábek.

Zdroj: Sazka

Autor: redakceSouvisející články