Sestra Šafránkové by pro ni umřela, přesto byly jeden čas sokyně v lásce. Víte, kdy si konkurovaly?

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Libuse Safrankova se sestrou Miroslavou
Zdroj: Profimedia

„Bože, vezmi si raději mě!“ Takhle mladá Libuška prosila Boha poté, co její malá sestřička nedorazila na její vystoupení. Bála se tak moc, že se jí něco zlého stalo, že by se pro ni klidně obětovala. Píše o tom Blesk.cz.

Silné sesterské pouto od narození

Když bylo Libuši Šafránkové, která nás navždy opustila 9. června tohoto roku, pět let, dali jí malou sestřičku Miroslavu do náruče a řekli jí, že se o ni bude odteď starat. A tak se starala.

Vodila ji do školky a ze školky a říkala o ní, že je její poklad. Jednou měla Libuška vystoupení a jejich maminka malou Mirku poslala vlakem do Prahy za ní. Omylem ji ale usadila do vlaku mířícího do Bratislavy. Po nějaké době si toho všimla průvodčí a Mirku poslala správným směrem.

To už ale Libuška v Praze během celého vystoupení trnula hrůzou, proč tam její sestřička není. Klečela v umývárně a prosila pánaboha, aby si vzal raději ji a sestru zachránil.

Spolu dělaly to nejlepší na světě

Sestry si byly neuvěřitelně blízké. Nejenže i v dospělosti bydlely kousek od sebe a Libuše se svým manželem hercem Josefem Abrhámem chodila k Mirce na omáčky, které prý dělá excelentně, ale také spolu putovaly hereckou kariérou.

„ Když jsem začala hrát, měla jsem pocit, že je to to nejlepší na světě a chtěla jsem, aby to taky uměla. Zavřela jsem ji třeba do skříně a řekla jsem jí: dělej reportéra, jak vysílá hokejový zápas. Až pak jsem ji pustila,“ vzpomínala Libuše v jednom z rozhovorů.

Nevraživost tedy mezi nimi rozhodně nepanovala, přestože byly obsazovány do podobných rolí.

Sokyně byly jen v pohádce

Obě si zahrály princezny. Libuše především Popelku v pohádce Tři oříšky pro Popelku, která ji bezesporu proslavila, a sestru Mirku si zase pamatujeme jako Arabelu z pohádkového seriálu Arabela se vrací aneb Rumburak králem Říše pohádek.

Jako princezny si ale zahrály i spolu v pohádce Malá mořská víla. Mladší Miroslava ztvárnila právě Malou mořskou vílu a Libuška získala roli princezny ze sousedního království. V příběhu jsou si navzájem sokyněmi v lásce.

Přestože byly obě jako herečky velice úspěšné, Libušku přece jenom o něco víc proslavila právě role Popelky. Na jejich vzájemném vztahu to ale nic nezměnilo.

Miroslavu můžeme také znát z prvního dílu Básníků, kde si zahrála Štěpánkovu první lásku Borůvku.

Zdroj: Blesk.cz

Autor: Julie BordášováSouvisející články