Slovenská prezidenta Čaputová navštíví Zemana v nemocnici. Termín její návštěvy je známý

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
zuzana caputova
Zdroj: Profimedia

Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová navštíví Miloše Zemana v nemocnici. Věnovat se mu bude při své návštěvě České republiky a zavítá k němu v úterý.

Schůzku už potvrdil také mluvčí Pražského hradu Jiří Ovčáček. Prezident Zeman už více jak měsíc leží v Ústřední vojenské nemocnici, a právě tam se také schůzka uskuteční. Na svém webu to uvedla i kancelář slovenské prezidentky.

Zeman se přesune na standardní oddělení

Lékaři chtějí Miloše Zemana v pondělí přesunout z akutního lůžka na běžné oddělení, takže bude možné přijmout návštěvy, i když v dost omezeném počtu. Jiří Ovčáček jen uvedl: „Na úterý se plánuje setkání pana prezidenta s prezidentkou Slovenské republiky paní Zuzanou Čaputovou.“

Prezident kromě Čaputové u svého lůžka uvítá také premiéra v demisi Andreje Babiše a Petra Fialu, který je předsedou ODS. Toho pověřil vyjednáváním o sestavení nové vlády. Zatím to ale vypadá, že to bude velmi těžký úkol.

Čaputovou do České republiky pozval předseda Senátu Miloš Vystrčil. V úterý 16. listopadu obdrží stříbrnou medaili horní komory, a poté se bude pokládat kytice u památníku sametové revoluce. V rámci návštěvy Česka pak zavítá i za Zemanem.

Kancelář se k návštěvě vyjádřila: „Prezidentka se v uplynulých týdnech zajímala o zdravotní stav Miloše Zemana. V říjnu mu v osobním dopise přála mnoho zdraví, sil a rychlé zotavení. Zároveň vyjádřila naději, že se budou moci brzy setkat.“

Zemana navštíví také další ministři a politici

Kromě toho, že byl Zeman ve vážném stavu, možnost návštěv se komplikovala také z důvodu koronaviru, který znovu nabírá na síle. Na některých odděleních ÚVN byly proto omezily. Na začátku října se u Zemana objevily komplikace spojené s chronickým onemocněním.

I když byl přesunutý z JIP na rehabilitační oddělení, návštěvy k němu nemohly. To se teď v pondělí změní. Babiš ho ale nejdříve kontaktoval telefonicky, aby si s ním domluvil schůzku, Fiala s ním zase mluvil pomocí videohovoru.

Kromě Babiše nebo Fialy prezident přijme ještě jiné adepty, kteří se ucházejí o ministerské posty. Jeho pobyt v nemocnici tak neovlivňuje jeho práci, kterou se snaží i nadále vykonávat.

Zdroj: blesk.cz

Autor: Raina TomanováSouvisející články