Tomio Okamura se veřejně omluvil europoslancům Zdechovskému a Svobodovi

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
tomio okamura
Zdroj: Jakub Poláček / CNC / Profimedia

Předseda hnutí SPD Tomio Okamura zveřejnil na svém facebookovém profilu omluvu Tomáši Zdechovskému a jeho bývalému kolegovi Pavlu Svobodovi za nepravdivá tvrzení, kterými je poškodil. Soud totiž v dubnu rozhodl, že jeho slova o hlasování Tomáše Zdechovského a Pavla Svobody pro uvalení sankcí na Česko za nepřijímání migrantů byla nepravdivá, a Okamura tak musel zveřejnit omluvu.

Okamura na své sociální síti prohlásil, že Zdechovský se Svobodou nikdy pro uvalení sankcí nehlasovali, naopak se mu pokoušeli zabránit. Společně s omluvou ale zveřejnil i řadu důvodů, proč v minulosti prohlašoval opak. Jeho voliči příspěvek podpořili.

„Lež má krátké nohy a tady se to ukázalo. Tomio Okamura se nám musí omluvit. Pro svou nechutnou propagandu lhal. Záměrně. Spravedlnost ho však doběhla.“ Těmito slovy se Zdechovský radoval už v dubnu na svém twitteru, že spor vyhráli a předseda hnutí SPD se jim bude muset omluvit. O výsledku sporu tehdy informovala třeba i TV Nova.

 Nadšení voliči

„Já Tomio Okamura, předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie, se tímto omlouvám lidoveckým europoslancům Pavlu Svobodovi a Tomáši Zdechovskému, o kterých jsem opakovaně veřejně prohlašoval, že při hlasování v Evropském parlamentu hlasovali pro uvalení sankcí na Českou republiku za nepřijímání migrantů. Toto tvrzení je nepravdivé,“ uvedl Okamura na facebooku.

Zdechovský měl z jeho odpovědi radost a ihned se jí pochlubil na svém twitteru. „Lhář Tomio Okamura prohrál se mnou a s Pavlem Svobodou soud a musí se nám omluvit na svém facebooku za lži ohledně hlasování o uvalení sankcí na ČR za nepřijímání migrantů,napsal politik.

Pod jeho příspěvkem se však objevila řada komentářů, které nijak nesouvisejí s tématem a jenom Okamurovi přejí politické úspěchy a štěstí v kariéře.

„Volíme SPD a jsme s vámi,“ píše se v nejednom komentáři, u kterých ani není jasné, zda si jeho autoři Okamurův příspěvek přečetli. Na druhou stranu někteří se vyjadřují i k tématu: „Pane Okamuro, smekám, málokdo umí uznat chybu a omluvit se.“

Omluva neomluva

Současně ale v dalším příspěvku Okamura napsal: „Nadále tedy platí, jak už jsem říkal, že oba pánové hlasovali pro to, aby Česká republika a další země EU přijaly odpovědnost za přesidlování a přijímání uprchlíků.“ Svá původní slova tedy pouze revidoval.

Řada lidí se pod Okamurovým příspěvkem kromě podpory šéfa SPD rozhodla také zkritizovat ty, kterým podle soudu dlužil politik omluvu.

„Omluva je jedna věc, ale mnohem důležitější je, že je pravda, co o obou pánech říkal Tomio. Že oba pánové hlasovali pro to, aby Česká republika a další země EU přijaly odpovědnost za přesidlování a přijímání uprchlíků. Toto tvrzení se pánům u soudu nepodařilo vyvrátit! Takto jako Zdechovský a Svoboda se nechovají patrioti naší země,“ napsal jeden z voličů SPD, který pravděpodobně věří Okamurovým původním slovům.

Zdroj: Facebook, Twitter, TV Nova

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články