Už ve čtvrtek v Liberci vypukne Benátská! Noc plnou hudby si návštěvníci užijí do soboty

od Veronika Holcová
2 minuty čtení
benatska_stage
Zdroj: Ota Bartovský / MAFRA / Profimedia

Tři noci zaměřené na česko-slovenské umělce se letos opět konají po dvouleté pauze ve sportovním areálu ve Vesci u Liberce. Letos vystoupí legendy česko-slovenského rocku, láká na akci pořadatel. Po dvouleté nucené pauze je program velmi nabitý.

Benátská! s Impulsem, dříve Benátská noc, je český hudební festival s tradicí od roku 1993. Akce se koná v severních Čechách, konkrétně ve sportovním areálu Vesec. První ročníky Benátské noci se však odehrály ještě na Žluté plovárně na Malé Skále v Českém ráji.

Vystoupí české legendy

„Hlavními taháky jsou letos jednoznačně legendy česko-slovenského rocku jako Olympic, Arakain a Team, které orámují letošní ročník a zároveň oslaví významné narozeniny. Team navíc letos odehraje pouhé tři koncerty, jeden z nich u nás,“ informoval Českolipský deník Petr Pečený, spolumajitel festivalu a frontman kapely Doctor P.P., která na Benátské! také vystoupí.

„Na hlavním pódiu zahrají třeba čeští slavíci Mirai, Divokej Bill, písničkář Pokáč nebo dnes už stálice Benátské! Chinaski. Ve Stanu Rádia Impuls potom vystoupí například Objev roku loňských Slavíků Michal Horák s kapelou, O5 a Radeček, Ivan Mládek s Banjo Bandem, Atmo Music nebo rapper Lipo,“ uvádějí v tiskové zprávě organizátoři.

I doprovodný program bude!

„Už tradičně budou připraveny relaxační zóny partnerů festivalu, výhled na celý areál a hřebeny Jizerských hor nabídne ruské kolo, milovníci adrenalinu zase budou moci vyzkoušet stometrovou zipline, která bude jen kousek od hlavní stage,“ slibují pořadatelé.

Podle Českolipského deníku je i letos po dobu festivalu zřízen speciální spoj z Liberce přímo do areálu.

Letošní ročník tak bude plný oslav. Hned první den proběhne koncert skupiny Olympic, která letos slaví 60 let svého působení. Frontman kapely Petr Janda letos navíc oslavil osmdesáté narozeniny, a tak bude zahajovací koncert festivalu Benátská! s Impulsem v duchu oslav kulatých jubileí.

Další pořádná oslava bude v sobotu, kdy zahraje slovenská skupina Team. Ta letos slaví 40 let od založení a její frontman Paľo Habera letos oslavil šedesáté narozeniny.

Aktuáln ročník se výjimečně obejde bez zahraničního headlinera. V letech před koronavirovou pauzou však festival lákal třeba na Toma Jonese, Bonnie Tyler a kapely DragonForce nebo Europe.

Zdroj: Benátská!, Českolipský deník

Autor: Veronika HolcováSouvisející články