V Českých Budějovicích probíhá Zlatá pivní pečeť 2022, XXXII. Mezinárodní pivní festival

od Veronika Holcová
< 1 minuta čtení
tocene pivo
Zdroj: Shutterstock

Festivalu a zároveň soutěže o nejlepší pivo se letos účastní 190 pivovarů s přibližně dvěma tisíci piv. Nejlepší pivo vyberou kvalifikovaní degustátoři, slavnostní finále pro širokou veřejnost se bude konat v pátek 29. a v sobotu 30. dubna.

Zlatá pivní pečeť je certifikované ocenění piva v největší a nejstarší degustační soutěži v České republice. Po několik let se uděluje v rámci International Beer Festival Budweis. Do letošního 32. ročníku se přihlásilo rekordní množství pivovarů a zájem široké veřejnosti je také velký. O tom nejlepším rozhodne přibližně 400 kvalifikovaných degustátorů.

„Z našeho pohledu je účast opravdu dobrá. Když uvážíme současnou nestabilní situaci ve světě, je neuvěřitelné, kolik pivovarů se našeho festivalu účastní. To jen dokazuje jeho kvalitu a to, že festival podobného rozsahu u nás nemá obdoby,“ uvedl  pro iDNES ředitel festivalu Alois Srb.

Od klasických piv po pivní speciály

Svátek piva se koná na Výstavišti v Českých Budějovicích, veřejná část bude probíhat konkrétně v pavilonu T1 a výstavním areálu zmíněného výstaviště. V největším pavilonu výstaviště budou moci návštěvníci ochutnat pivo od více než třiceti pivovarů a mnohé z nich budou v Čechách vůbec poprvé. Objeví se zde pivo z Brazílie, Španělska, Thajska nebo Arménie.

„Tento festival je tradičně první akcí, kterou zahajujeme naši výstavní sezonu. Výstaviště organizuje veřejnou část akce a jsme hrdí, že se můžeme podílet na organizaci nejprestižnějšího pivního festivalu v České republice,“ doplnil pro iDNES předseda představenstva společnosti Výstaviště České Budějovice Mojmír Severin.

K dobrému pití se o dobrou zábavu postará doprovodný hudební program, a kromě piva se budou čepovat i oceněné cidery.

Zdroje: Pivní festival, iDNES, Pivomol, Kudy z nudy

Autor: Evženie NovotnáSouvisející články