V Praze dnes začíná festival Metronome Prague 2022. Na pražském výstavišti vystoupí mezinárodní hvězdy

od Veronika Holcová
2 minuty čtení
metronome festival
Zdroj: Petr Hloušek / Právo / Profimedia

Po tříleté odmlce je letošní festival Metronome Prague rozšířen o tři dny hudby. Headlinery letošního ročníku jsou Nick Cave and the Bad Seeds, dále Beck a Underworld. Zároveň proběhne charitativní koncert na podporu Ukrajiny.

Metronome festival letos připravil 8 scén, z toho 5 denních a 3 noční. Pobyt v areálu zpříjemní 8 různých zón, kde na návštěvníky čeká pestrá nabídka gastro služeb, dalších nehudebních aktivit nebo třeba jen prostor pro odpočinek.

Slib vyššího hygienického standardu se snaží organizátoři dodržet, pomoct tomu má rozmístění keramických toalet po celém areálu, uvádí tisková zpráva festivalu.

Společně pro Ukrajinu

Již pátým rokem se festival bude konat v areálu Výstaviště Praha, v bezprostředním sousedství parku Stromovka. Ve středu večer, tedy den před samotným zahájením festivalu v jeho areálu proběhla benefice Ukrainian Freedom Voices s ukrajinskými hudebníky na podporu Ukrajiny.

Festival má na každý den připraveného jednoho headlinera, který vystoupí na Metronome Stage. Ve čtvrtek to bude ve 21.30 písničkář Nick Cave se svou skupinou the Bad Seeds. Ti v Praze měli koncertovat během svého evropského turné v roce 2020, po přeložení pak v roce 2021 s novým albem Ghosteen. Turné ale během pandemie zrušili, a tak si jejich písně můžete vychutnat nyní pod širým nebem.

Hvězdy pod širým nebem

Zazní pravděpodobně nejen Caveovy hity, ale i skladby z alb Skeleton Tree, Ghosteen a Carnage. Dle organizátorů si totiž umělec vyhradil dvě hodiny na svůj program.

V sobotu vystoupí hudební chameleon a experimentátor Beck Hansen z Los Angeles a v neděli světoznámá elektronická kapela Underworld, jejichž kariérní zlom přišel s účastí na soundtracku kultovního filmu Trainspotting. Nahrávka Born Slippy se zařadila k vůbec nejznámějším nahrávkám 90. let a elektronické hudby vůbec.

Z českých interpretů na Metronomu vystoupí například zpěvačky Lenny, Lenka Dusilová, jejich kolega Štěpán Hebík alias 7krát3 nebo kapely Tata Bojs, Mňága a Žďorp, MIG 21 v doprovodu symfonického orchestru nebo Čechomor.

Zdroj: Metronome

Autor: Evženie NovotnáSouvisející články