4 důvody, proč se kryptoměny staly v posledních dvou letech tak populární

od Anna-Marie Rabová
2 minuty čtení
Komerční sdělení
Bitcoin
Zdroj: Shutterstock

Kryptoměny jsou módním slovem již mnoho let, ale jejich popularita v posledních letech prudce stoupá. O tom, co bylo dříve alternativní investicí výhradně v doméně spekulantů, se nyní otevřeně hovoří jako o reálné možnosti pro část portfolia každého investora, a to i v jeho penzijním plánu.


Na kryptoměny skutečně narážíme dnes a denně i v běžném životě. Váš kolega z práce si možná stáhl aplikaci, která mu s investováním pomáhá, pády a vzestupy těchto virtuálních měn plní televizní zprávy a noviny a kryptoměny už můžete využít v běžném životě při nákupech, nebo třeba pro placení na internetu. Na některých českých kasinových stránkách můžete dokonce získat bonusy https://sazenibonusy.cz/sazkabet-bonusove-kody/ a v budoucnu mohou být používány i kryptoměny. Pokud je vám stále záhadou, co stojí za tímto novým fenoménem, zde jsou jen některé z důvodů, proč v poslední době jejich popularita prudce stoupá.

Informace o růstu cen se rozšířila

Investoři jsou známí tím, že se honí za výkonností. V počátcích kryptoměn byl bitcoin jediným hybatelem trhu, a přestože rychle rostl, byl pro mnoho investorů považován za jakousi okrajovou investici, často příliš spekulativní. V posledních letech byl však prudký růst bitcoinu nepopiratelný.

S tím, jak se burzy jako Coinbase staly veřejnými společnostmi, se přístup k nim rozšířil a stejně tak se rozšířily i zprávy o prudkém růstu cen kryptoměn. Svůj podíl na popularizaci a normalizaci diskuzí o kryptoměnách měli také slavné osobnosti, jako například Elon Musk, který svými tweety a výroky dokonce ovlivňoval vývoj a stabilitu některých kryptoměn.

Více makléřů nyní nabízí kryptoměny

V posledních letech lze velkou část růstu popularity kryptoměn přičíst jednoduše jejich dostupnosti. Zatímco dříve bylo obchodování s kryptoměnami dostupné jen v několika málo online platformách, nyní nabízí obchodování s kryptoměnami více makléřů než kdy dříve.

Kryptoměny už také nepředstavují jen bitcoin, ale i další krypta, a stávají se stále známějšími. Je zcela běžné, že i menší investoři nebo soukromé osoby chtějí do kryptoměn investovat, a tak po nich vzrůstá poptávka i zájem médií a společnosti.

Více obchodníků přijímá platby v kryptoměnách

Původní využitelnost kryptoměn byla velmi omezená. Jednalo se o odvětví, které bylo silně izolované a pro běžného člověka tak krypto nemělo využití. I to se však v posledních dvou letech změnilo, protože stále více obchodníků po celém světě začalo přijímat kryptoměny jako platidlo. Kryptopeněženky umožňují zaplatit za transakci stejně snadno jako běžnější platební aplikace, jako je Google Pay nebo Apple Pay. To ke kryptoměnám láká nejen investory, ale i ty, kteří je chtějí používat spíše jako aktivum než jako investici.

Poplatky jsou velmi nízké

Jedním z největších důvodů, proč jsou kryptoměny oblíbené po celém světě, je to, že s jejich používáním jsou spojeny jen velmi nízké poplatky. Při používání různých jiných typů online platebních možností se často setkáte s vysokými poplatky.

Velmi nízké poplatky, se kterými se při používání různých kryptoměn musíte vypořádat, pro vás budou mnohem výhodnější. Pro mnoho lidí má smysl používat kryptoměny k placení za zboží online a spousta lidí je také považuje za bezpečné, což je další přidaná hodnota a jeden z důvodu vzrůstající oblíbenosti.

Budoucnost v kryptoměnách?

V neposlední řadě lze říci, že kryptoměny jsou mnoha jednotlivci vnímány jako budoucnost peněz. Lidé, kteří nyní přijímají obchodování s kryptoměnami, přijímají také významné technologické inovace. To umožňuje být na špici a udržovat krok se současnými technologiemi. Celkově tak kryptoměny mají mnoho důvodů, proč je jejich popularita na vzestupu.

KOMERČNÍ SDĚLENÍSouvisející články