Jaké koberce vybírat do nového bytu?

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Komerční sdělení
koupelna interier
Zdroj: Pixel-Shot/Shutterstock

Zařizování nového bytu je vždy procesem, který nelze uspěchat ani podcenit. Ve svém bytě se chceme cítit za všech okolností dobře, a proto opravdu záleží na tom, zda výběru nábytku a bytových doplňků věnujeme dostatek pozornosti. Jedním z těch nejdůležitějších prvků jsou koberce, které se významnou měrou podílejí na celkové atmosféře interiéru a na tom, jak příjemný pro nás bude pohyb po bytě.

Není koberec jako koberec

Každý koberec je něčím specifický a může se lišit materiálem. Vždy proto bude záviset především na tom, k jakému účelu budete potřebovat koberec využít. Pokud máte doma úzkou a dlouhou předsíň, přijde vám jistě vhod tzv. běhoun. Jedná se o úzký koberec do prostor podlouhlého tvaru, který se může táhnout po zemi i několik metrů. Bez ohledu na to, že si koberec tohoto typu spojujeme mimo jiné třeba se zámeckými interiéry, i ve vašem novém bytě budou moci běhouny působit velice moderně.

Výběr metrážových koberců je velice rozsáhlý, a kromě vaší předsíně se kvalitní běhouny mohou hodit například i ložnice nebo třeba do jídelny s kuchyní. Kvalitní běhouny zároveň plní také protiskluzovou funkci. Pohyb po kluzké plovoucí podlaze může být nebezpečný především pro malé neposedy. Běhouny zaujmou na první pohled každou návštěvu. Dlouhé, rozrolované koberce jsou často také nápadné především svými originálními vzory a svojí pestrostí, což interiér vždy obohatí.

Koberce tradiční i netradiční

Je dobré si uvědomit, že dnes již není trendem mít koberec natažený přesně od jednoho rohu vaší místnosti do druhého. A protože kusové koberce nespočtu tvarů a designů nejsou prodejné pouze v přesných tvarech a rozměrech, ale lze si je upravit tak, aby dobře zapadly do všech různých zákoutí, mohou doplnit třeba krb (samozřejmě v příslušné vzdálenosti).
Stejně tak platí, že se dnes nenosí ani přílišná upjatost. Dejte průchod své individualitě a nebojte se odvážnějších a barevnějších vzorů. V tomto ohledu ale samozřejmě platí, že vždy rozhoduje především váš vlastní vkus.

KOMERČNÍ SDĚLENÍSouvisející články