Kdy je čas nakoupit dřevěné brikety za nejnižší cenu?

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Komerční sdělení
Drevene brikety
Zdroj: Shutterstock

Už vás nebaví vysoké účty za elektřinu a plyn? Zároveň máte vztah k ekologii a přírodě? Máme pro vás tip, jak topit levněji a pro přírodu šetrnějším způsobem. Nese název dřevěné brikety. V následujících řádcích vám poradíme, kdy je vhodné období na jejich úsporný nákup a čeho se vyvarovat.

Jak se pohybuje cena briket s nástupem topné sezóny?

Většina těch, kteří topí dřevěnými briketami, se o nákup začne zajímat s prvním ochlazením na konci léta. V ten okamžik se začíná prudce zvyšovat poptávka a současně i roste částka zaplacená za nákup tohoto pevného paliva. Také se prodlužují dodací lhůty. Důvodem je počínající nedostatek paliv ve skladech, protože pracovníci dodavatelů většinou nestíhají lisovat vyšší poptávané množství briket.

Jarní počasí zlevňuje dřevěné brikety

Jakmile skončí období zatápění, dochází i k propadu cen a doplňují se zásoby z průběžné výroby. Proto nejlevnější dřevěné brikety nakoupíte na úplném konci topné sezóny, kdy už zájem opadá a producenti se snaží vyprázdnit sklad. Pokud chcete uspořit své finanční prostředky, pořiďte si svá oblíbená pevná paliva začátkem léta. Vyhnete se tak i nepřízni počasí, které by mohlo zkomplikovat dopravu nebo vykládku briket.

Na kvalitě nešetřete

Úspory jsou důležité, ale někdy se opravdu nevyplácí. Může se stát, že narazíte na luxusní cenu briket, ale později zjistíte, že nejsou kvalitní. Velmi levné ekobrikety většinou neprošly poctivým procesem výroby. Mohou se rozpadnout, rychle shořet za vysoké teploty, což může poškodit vaše topné zařízení. Také vyšší obsah vody způsobený nekvalitním vysušením není v pořádku. Způsobuje silné kouření a dehtování kouřovodů. Těmto útrapám se vyhnete, když budete nakupovat od prodejců s dobrým jménem vytvořeným na základě kvality briket.

Jak skladovat dřevěné brikety?

Když si zakoupíte jakostní dřevěné brikety z poctivé výroby, věnujte stejnou péči i uskladnění. Nejlepším řešením je temperovaná místnost se stabilně nízkou vlhkostíEkobrikety zvládnou i nižší teploty. Nesvědčí jim hlavně vlhké prostředí, kde nabobtnají a ztratí své dokonalé vlastnosti. UV záření degraduje většinu materiálů včetně dřeva ve všech podobách, proto zamezte přímému slunečnímu svitu. Když dodržíte pravidla zacházení, poskytnou vám dřevěné brikety veškerou energii, která je v nich uložená.

Kde koupíte poctivé dřevěné brikety?

Hledáte dokonalý poměr mezi cenou a kvalitou při výběru dřevěných briket? Objednejte si je na Optimtop.cz, kde nabízí špičkové pevné palivo za bezkonkurenční ceny, a navíc stále skladem.

Prodej probíhá na praktických paletách, a co je nejlepší? Za dopravu po celé České republice nezaplatíte ani korunu! Dopravci vám zásilku přivezou až k prahu vašeho domova. Kvalita, pohodlí a výhodná cena – to vše najdete na Optimtop.cz.Související články