Ozdobné kované kliky se vrací zpátky do módy

od Šárka Cvrkalová
< 1 minuta čtení
Komerční sdělení
klika
Zdroj: Ravital / Shutterstock.com

Všimli jste si, že na dveřích, ať už venkovních či vnitřních, jsou stále častěji k vidění klasické kované kliky? Tento typ klik slaví velký návrat zpátky na své místo na výsluní. Máte-li tedy vhodné vstupní dveře, ke kterým se kovaná klika perfektně hodí, a líbí se vám kované zdobné předměty, vyměňte svou dosavadní kliku za novou.

Závan minulosti a nádech dekadence v jednom

Kované kliky jsou bezesporu symbolem minulosti. Vchodovým dveřím dodají nádech dekadence a originality. Klasické kované kliky promění vaše vstupní dveře ve dveře zámecké. Při pohledu na tradiční tvary těchto klik se vám vybaví návštěvy zámků a ozdobná madla kabinetů a skříní, která jste mohli spatřit v bytě vašich prarodičů.

Zlaté, stříbrné či černé? Každému podle jeho vkusu

Při výběru tradiční kované kliky máte pestrý výběr. Zvolit si totiž můžete jejich libovolnou povrchovou úpravu. Líbilo by se vám vlastnit zlatou, stříbrnou nebo raději černou kliku? Žádná z těchto možností není překážkou. Kromě barvy si samozřejmě můžete vybrat i tvar na míru. Zdobná klika báječně vynikne na nenápadných dveří, zatímco méně zdobná vhodně doplní výraznější dveře. Myslete na to při výběru.

Kovové polotovary vhodně doplní klasické kované kliky

Pokud se vám stýská po časech minulých a kovaná klika není jediným ozdobným prvkem, po kterém toužíte, doplňte ji o kovové polotovary. Ty můžete umístit na vstupní brány, mříže v oknech či na venkovní i vnitřní zábradlí. Aby ovšem výsledek působil vkusně, držte se při výběru kliky a ozdobných polotovarů jednoho motivu.

Ozdobte si své vchodové dveře klasickou kovanou klikou, která vás při každém odemykání i zamykání dveří převede zpátky do dětství a každý pohled na ni vás rozveselí. Pro dokreslení atmosféry časů minulých rozhodně nemusíte u kliky skončit, ale naopak jí teprve začít.

KOMERČNÍ SDĚLENÍSouvisející články