Trendy i funkční? Můžete mít obojí! Vyberte tu nejlepší pánskou bundu na zimu

od Anna-Marie Rabová
2 minuty čtení
Komerční sdělení
bunda
Zdroj: Bolf.cz

Někdy není třeba dělat kompromisy. Ať už sháníte zimní bundu, kabát, nebo vestu, víme kde vybírat. Přečtěte si také, co by měla taková zimní bunda splňovat nebo jak se o ni starat, aby sloužila co nejdéle.

Funkční bundy už dávno nemusejí být jen praktické. Možná, že si ale nejeden z vás právě pod funkčními kousky jen těžko představí cokoliv stylového nebo trendy. Móda je ale odvážná a kombinace funkčních, praktických a trendových záležitostí se ani trochu nebojí. Důkazem je třeba web https://www.bolf.cz/cze_m_Panska-moda_Panske-bundy_Zimni-bundy-828.html, který nabízí široký výběr (nejen) pánských zimních bund, vest, větrovek i džísek.

Na své si přijdete ať už je váš styl a vkus zaměřen jakkoliv. Zůstaňme ale tedy u těch funkčních kousků, které ve vašem šatníku oceníte v mnoha různých situacích. Jak by měly takové funkční bundy vypadat, a co by měly „umět“? Prozradíme vám, v čem vlastně tkví tajemství funkčního oblečení.

Funkční bundy, ve kterých vás nezastaví ani déšť

Funkční oblečení je často kombinací správně navrstvených jednotlivých kousků prádla, které mají za úkol především udržet tělo v ideální teplotě. Při outdoorových aktivitách, ke kterým často právě po funkčním oblečení saháme, nám navíc správně navrstvené oblečení umožní snadnější přizpůsobení se okolním teplotám. Kromě toho, že nás zahřejí když je potřeba, je možné vrstvy také postupně sundávat.

Obecně platí, že první vrstva, obvykle tvořena z funkčního termoprádla, má za úkol odvést pot od těla, druhá vrstva je zateplovací a tělo zahřívá, poslední pak chrání před větrem či deštěm, a její funkce je tedy ochranná. Právě takový úkol má tedy na starosti funkční bunda. Zatímco v případě větru si vystačíte se softshellovou bundou, pro vyrovnaný boj s deštěm už je třeba sáhnout po nepromokavé bundě. Na letní i zimní výšlapy si tak vystačíte s jednou funkční ochrannou bundou, její cíl totiž není zahřát vás – toho docílíte vrstvami, které oblečete pod ní.

Oblékněte se prakticky i stylově

Už dávno neplatí, že praktické a funkční kousky postrádají na kreativitě a stylu. Softshellové bundy, jež vás bezpečně ochrání před větrem a poskytnou dostatečné pohodlí a teplo převážně v podzimních a jarních dnech, mohou vypadat skvěle. Pokud jste zvyklí tento typ bund vídat v katalozích s pracovními oděvy, rádi vás vyvedeme z omylu. Jednobarevná bunda z lesklého materiálu doplněna o praktické zipy totiž může vypadat skvěle i k džínám a teniskám. V případě slabého deště navíc splňuje i funkci bundy vhodné právě do upršeného počasí.

Takový kousek se vám tak ve skříni určitě neztratí. Softshellovou bundu můžete využít téměř celoročně – ať už na procházkách lesem, na cestě práce, nebo na pochůzky po městě. Lehká přechodová bunda, která při správně zvolených spodních vrstvách i dokonale zahřeje, je zkrátka tím kusem oblečení, který musíte mít. Věřte, že investice do praktické a stylové bundy, kterou snadno sladíte se zbývající částí outfitu, určitě litovat nebudete.

KOMERČNÍ SDĚLENÍSouvisející články