Vykročte do nového dne s legendou – Air Max 90 toho slibuje hodně

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Komerční sdělení
Nike bota
Zdroj: Footshop.cz

Základem každého kvalitního šatníku by měla být správná obuv. Musí perfektně padnout, vypadat skvěle a samozřejmě jako bonus pečovat i o vaše nohy. Otázka odlehčené, pěnové nebo jinak vylepšené obuvi je dnes velmi aktuální. A co vám v tomto směru mohou nabídnout současné trendy?

Stálicí na trhu je jednoznačně značka Nike. Obvykle ji máme spojenou s nejrůznějšími sportovci, ovšem nemusí tomu tak být vždy. Kromě řad zaměřených „čistě na práci“ totiž nechybí ani ty módní, anebo jednoduše ty, které oba tyto světy efektivně spojují dohromady. A po čem se tedy dívat?

Více než 30 let stará historie

Pokud se o svět bot trochu zajímáte, pak vám název Nike Air Max 90 zcela jistě něco říká. Aby také ne. Kolekce Air Max spatřila světlo světa poprvé v roce 1987. Pochází z pera designéra Tinkera Hatfielda, který v té době pro Nike pracoval. Když svůj model (tehdy ještě Air Max 1) poprvé nesl do kanceláře obchodního zástupce, rozhodně netušil, že drží v rukou legendu.

Jen u jednoho modelu totiž nezůstalo. Tyto boty byly tak precizně navržené, že si je velmi rychle oblíbili nejenom hráči basketbalu, pro něž byly navrženy primárně, ale také obyčejní lidé z ulice. Řada Air Max se proto velmi brzy rozrostla o nejrůznější modely a barevná provedení. Jmenovat bychom mohli třeba právě boty Nike Air Max 90 (1990). Právě ony ještě více dovedly k dokonalosti jak pevnost bot, tak i tlumení. Pozadu pochopitelně nezůstal ani unikátní design bot.

Proč si pořídit Air Max

A proč jsou tyto boty vlastně tak oblíbené? Kouzlo spočívá v jejich jedinečném designu, postaveném na vzduchovém polštáři. Abychom byli přesní, jde o vzduchový vak, který se v botě nachází v oblasti paty. Zajistí vám tedy měkký došlap a skvělé odpružení, které minimalizuje namáhání kloubů a nohou celkově.

Ve vzduchovém vaku najdete plyn, který se stlačuje podle toho, jak botu používáte. Ale nemusíte se bát. Vše je zašito v opravdu pevném (a přitom pružném) polštářku, takže nehrozí, že byste si botu omylem (například při větším doskoku) zničili.

Jedinečný design Air Max

Není bez zajímavosti, že tento prvek se podepsal i na tom, jak dnes vypadá vzhled svršku obuvi. Vzduchová bublina byla totiž ve své době natolik revoluční, že ji zkrátka chtěl každý vidět. A právě proto vzniklo ve svršku boty jakési okénko – což byl opět na trhu s obuví výjimečný počin. A stejný rys nese tato řada dodnes.

Obuv, která zapadne do každého šatníku

Dnes patří mezi uživatele Nike Air Max 90 celá řada sportovců, ale také běžných lidí. Nevíte, v čem vyrazit do města? Pak zkuste něco ležérního a odlehčeného – například džínsy a tričko. Nemusíte mít ani sportovní bundu, a přesto budou v této kombinaci boty Air Max vypadat skvěle. A to tím spíše, když si je vyberete v nějakém nápaditém provedení.

A kde je sehnat? Široký výběr seženete v e-shopu FTSHP. Před nákupem doporučujeme navštívit jejich blog, kde najdete mnoho cenných rad k výběru i nošení.

KOMERČNÍ SDĚLENÍSouvisející články