Zájem o SUV mezi spotřebiteli každý rok roste. Proč?

od Nikola Jaroschová
< 1 minuta čtení
Komerční sdělení
Auto
Zdroj: NothingIsEverything / Shutterstock.com

Mysleli jste si, že nejoblíbenějšími vozy jsou ty malé a kompaktní, které se vejdou i na sebemenší parkovací místo? Ale kdepak. Jak se ukazuje, mezi řidiči stále více stoupá obliba SUV. V čem jsou tyto vozy tak výjimečné, že mají stále širší okruh obdivovatelů a fanoušků?

Nejoblíbenější auta? Bezpodmínečně SUV

Vozy SUV neboli sportovní užitkové vozy, mají praktické využití, ale zároveň svým uživatelům poskytují vysoký komfort. Nejlepší SUV jsou podle průzkumů ta, která mají pohon na všechna čtyři kola, takže vás nezklamou v terénu. Mají obrovský zavazadlový prostor, pohodlný interiér a spadají do skupiny kompaktních vozů.

Necítíte se na elektro? Vyzkoušejte plug-in hybrid

Stále častěji si můžeme na silnicích povšimnout také elektromobilů. Ty poznáme podle toho, že jejich chod je natolik tichý, že je to leckdy neuvěřitelné. V jejich neprospěch ale hraje to, že jejich pořizovací ceny jsou přeci jen stále vysoké. Chcete-li ovšem jezdit ekologičtěji, vydejte se zlatou střední cestou, která je obsypána plug-in hybridy.

Kombinace baterie i spalovacího motoru

Nejste-li si jistí, co se pod pojmem plug-in hybrid skrývá, rádi vám to vysvětlíme. Doslova se jedná o automobil, který je na pomezí elektromobilu a tradičního automobilu se spalovacím motorem. Pod kapotou totiž skrývá jak baterii, tak i klasický spalovací motor. Při jízdě tak může jet buď na jeden typ pohonu nebo oba kombinovat. Proto jsou plug-in hybridy ideálním vozem pro řidiče, kteří si nejsou jistí tím, že by jim jízda v elektromobilu vyhovovala.

Patříte také k lidem, které láká koupě velkého a bezpečného auta? SUV je skvělou volbou pro rodiny s dětmi, ale také pro jednotlivce a dobrodruhy. Jejich velký zavazadlový prostor pojme vše, od nedělních nákupů potravin až po nezbytné sportovní vybavení. Skvělou investicí jsou také SUV v podobě plug-in hybridů.

KOMERČNÍ SDĚLENÍSouvisející články