Čekají nás tropické třicítky. V neděli můžete vyrazit k vodě

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
slunce pocasi
Zdroj: yanikap / Shutterstock.com

Také ve druhé části týdne bude pokračovat slunečné počasí s příjemnými letními teplotami. Ty budou ale doprovázené na některých místech bouřkou a přeháňkami.

Denní teploty mohou během víkendu vyšplhat až na tropickou třicítku. V sobotu sice bude chladněji, ale sluníčka si i tak užijeme nadmíru. Ve čtvrtek i v pátek se očekává jasná obloha, teploty se budou pohybovat kolem 28 stupňů.

Konec pracovního týdne ve znamení vysokých teplot

Ve čtvrtek bude podle ČMHÚ jasno až polojasno, pouze na Šumavě se mohou objevit přeháňky při zvětšené oblačnosti. V noci budou teploty mezi 16 až 12 stupni, před den se ale dostanou na 27 až 31 stupňů, na severovýchodě to bude pouze 26 stupňů.

Vát bude pouze slabý vítr. S vysokými teplotami pak souvisí několik výstrah, které vydali meteorologové a upozorňují na ně na svém facebooku. „Ve čtvrtek 23. 6. a v pátek 24. 6. budou zejména v Ústeckém kraji a na jihozápadě Libereckého kraje odpolední maximální teploty překračovat 31 °C.“

„V důsledku suchého a teplého počasí platí od středy 22. 6. až do odvolání riziko na vznik a šíření požárů zejména pro severozápadní polovinu Čech, od čtvrtka 23. 6. i pro východní Čechy a většinu území Moravy, kromě Moravskoslezského kraje,“ upozorňují.

O víkendu přijdou mraky, v neděli se zase vyjasní

V pátek pak bude také jasno až polojasno, během dne se ale bude obloha zatahovat a večer vás překvapí déšť nebo bouřky. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat mezi 15 až 11 stupni, přes den ale znovu vystoupají na třicítku.

Na jihozápadě území bude 27 stupňů. V bouřkách může vítr zesilovat, ale jinak bude vát pouze mírný jihovýchodní. První víkendový den se pak počasí malinko pokazí, bude oblačno až zataženo, na některých místech déšť, přeháňky, výjimečné nebudu ani bouřky.

V noci se teploty dostanou na 18 až 14 stupňů, nejvyšší denní teploty budou pouze mezi 21 až 25 stupni. Pokud bude mraků méně, může být až 28. Vát bude západní až severozápadní vítr, který může znovu v bouřkách zesílit.

Poslední červnovou neděli očekávejte znovu jasno až polojasno, znovu kvůli vysokým teplotám mohou vznikat bouřky. V noci bude maximálně 17 stupňů, přes den se teploty vyšplhají na tento týden obvyklých 28 stupňů Celsia.

Zdroj: ČMHÚ, Facebook

Autor: Raina TomanováSouvisející články