Děti čekají podzimní prázdniny. Budou se nést v duchu příjemných teplot

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
podzim pocasi slunce
Zdroj: PalSand / Shutterstock.com

Podzimní prázdniny už jsou za rohem a mnoho rodičů už kuje plány, co se svými ratolestmi budou dělat. Pomoci v rozhodování může také počasí, které bude od středy překvapovat.

Těšit se můžete nejen na slunce, ale také na příjemné teploty, které se budou pohybovat kolem 20 stupňů Celsia. Na konec října tak budou teploty na některých místech lámat rekordy, ať se jedná o noční, nebo denní nejvyšší teploty. 

Začátek týdne přinese déšť

V noci na dnešek byly naměřeny nejnižší teploty už kolem 22. hodiny. Pohybovaly se nejčastěji mezi 12 a 8 °C. V důsledku přílivu teplejšího vzduchu před studenou frontou, která aktuálně přináší občasný déšť do Čech, však teploty stoupaly, a aktuálně tak můžeme naměřit 13 až 9 °C,“ píše se na facebooku

V Pošumaví, v závětří Jeseníků nebo ve Frýdlantském výběžku kolem 15 °C,“ dodává ČMHÚ. Dozvědět se z jejich obrázků také můžete informace o tom, na kterých místech byla teplota nejvyšší.

V úterý se pak bude počasí vylepšovat, očekávejte polojasnou až oblačnou oblohu. Objevit se mohou přeháňky, na některých místech také bouřky. Ubývat oblačnosti bude až večer. V noci teploty klesnou na 12 až 8 stupňů, nejvyšší denní se budou pohybovat mezi 15 až 19 stupni Celsia. Na horách bude pouze kolem 11.

Konec pracovního týdne přinese spoustu slunce

Ve středu bude jasno až polojasno, ale ráno se objeví mlhy. Slabý déšť bude výjimkou, ale musíte se na něj připravit. Noční teploty se budou pohybovat mezi 8 až 4 stupni, nejvyšší denní nebudou tak vysoké, pouze mezi 13 až 17 stupni Celsia. 

Ve čtvrtek bude jasno až polojasno, stejně jako ve středu očekávejte mlhy nebo nízkou oblačnost. Noční teploty budou padat k 9 až 5 stupňů, přes den ale vystoupají na příjemných 15 až 19 stupňů. 

V pátek očekávejte také spoustu slunce, ale na Moravě budou znovu mlhy nebo nízká oblačnost, což vyvolá mrholení, predikují meteorologové. Noční teploty budou mezi 10 až 6 stupni, ty denní však budou ideální na venkovní aktivity jako výlety do přírody nebo pouštění draka. Budou se totiž pohybovat mezi 16 až 20 stupňů Celsia.

Zdroj: ČHMÚ, Facebook

Autor: Raina TomanováSouvisející články