Na mnoha místech sice mrzlo, ale přes den budou teploty příjemné. Jaký nás čeká víkend?

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
podzim pocasi listy
Zdroj: Triff / Shutterstock.com

V posledních dnech jsme se mohli těšit ze slunce a příjemných teplot. Během odpoledních hodin bylo na slunci tak příjemně, že jste si mohli dát kávičku na zahrádce a paprsky si vychutnávat.

Konec týdne ale přinese chladnější počasí, a také oblačnou nebo zataženou oblohu s deštěm. V noci na čtvrtek dokonce na mnoha místech republiky mrzlo, teploty se dostaly až na -4 stupně Celsia. Připravit se tak musíte nejen na přízemní mrazíky, ale také na ranní mlhy.

Jaké počasí nám předpovídají meteorologové?

„Čtvrteční ráno je vcelku chladné. Teplota se pohybuje nejčastěji od 6 do 2 °C, jen na jihovýchodě a na západě dosahuje při nízké oblačnosti až 9 °C.  Nejnižší teploty naměříme na horách, zejména v Jizerských horách a na Šumavě,“ uvádí se na facebooku ČHMÚ.

„Nejnižší teplotu hlásí Kořenov, Jizerka, rašeliniště (-3,3 °C), Bedřichov, Nová louka (-3,0 °C), Kvilda-Perla (-2,9 °C), Kořenov, Jizerka (-2,9 °C). Výjimečně se však teplota dostala slabě pod bod mrazu i na stanicích mimo hory, např. Rýmařov (-1,6 °C), Velké Chvojno (-1,5 °C), Světlá Hora (-0,9 °C),“ uvedli meterologové.

Lidé v těchto oblastech se tak dočkali velmi mrazivého počasí. A co se týče další předpovědi, už to vypadá trochu lépe. I tak ale bude hodně zataženo a objeví se také dešťové přeháňky. Teploty se budou pohybovat kolem 18 až 20 stupňů.

„V dalších dnech by měla být rána citelně teplejší. Teploty by se minimálně do začátku příštího týdne měly pohybovat kolem 10 °C. V polovině příštího týdne by měl nastat pokles ranních teplot,“ píší meteorologové.

Víkend bude zatažený s občasným deštěm

V pátek bude oblačno až polojasno, ale objevit se může také slunce. Občasný déšť se bude vyskytovat po celé republice. Připravte se na noční teploty mezi 10 až 6 stupni, přes den se vyšplhají na 14 až 18 stupňů.

V sobotu bude podobné počasí, obloha bude zatažená až oblačná. Později přes den bude srážek ubývat, i mraků bude méně. Noční teploty klesnou na 11 až 7 stupňů, přes den ale budou stejné jako páteční.

V neděli se také dočkáme pouze deště nebo přeháněk, bude hlavně oblačno. Noční teploty budou o něco vyšší než první víkendový den, a to mezi 12 až 8 stupni. Denní teploty ale budou mezi 17 až 21 stupni, bude to tak nejlepší den.

Zdroj: ČHMÚ, Facebook

Autor: Raina TomanováSouvisející články