Nejteplejším dnem tohoto týdne bude pondělí, poté se postupně ochladí. Očekávejte déšť a oblačnou oblohu

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
destive pocasi
Zdroj: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Počasí na konci května přinese nejen dešťové srážky, ale také teploty nepřesahující dvacet stupňů Celsia. Nejhezčím dnem týdne přitom bude hned pondělí, kdy budou teploty příjemné, kolem 25 stupňů.

Do konce týdne už si ale připravte deštníky, zrovna úterý bude hodně deštivé, podobně tomu bude ve středu. Na většině území bude déšť, oblačno a teploty budou připomínat skutečné jaro. Na co se tedy můžete těšit? Proměnlivé počasí předpovídají čeští meteorologové.

Užijeme si pondělní den, od úterý bude zataženo s deštěm

Český hydrometeorologický ústav na svém facebooku upozorňuje na počasí následujících dní, které bude hodně proměnlivé. V pondělí očekávejte jasno až polojasno, od jihozápadu se pak bude zatahovat. Večer se mohou objevit přeháňky, na některých místech dokonce bouřky.

Noční teploty se budou pohybovat mezi 10 až 6 stupni, pozor byste si měli dát na případné přízemní mrazíky, zejména lidé na severovýchodě Česka. Nejvyšší denní teploty budou mezi 22 až 26 stupni, na horách bude kolem 17. Vát bude slabý proměnlivý vítr.

V úterý se počasí otočí a bude hodně oblačno a zataženo. Očekávejte déšť nebo přeháňky, znovu se mohou objevit bouřky. Nejnižší teploty ale budou vyšší než v pondělí, mezi 15 až 11 stupni. I přes den budou teploty příjemné, bude ale nutné přibalit si deštník. Na západě bude kolem 20 stupňů, na zbytku území 20 až 24.

Slunce vykoukne až ve čtvrtek, ale ne na dlouho

Vítr bude postupně slábnout. Ve středu bude velmi podobné počasí, stejně tak teploty. Nejnižší noční se budou pohybovat mezi 14 až 10 stupni, nejvyšší denní se vyšplhají na 16 až 20 stupňů. Vát bude slabý západní až jihozápadní vítr.

Ve čtvrtek se již můžete těšit na trochu slunce. Bude polojasno až oblačno, oblačnost pak bude k večeru ubývat. Teploty v noci budou mezi 12 až 8 stupni, přes den se vyšplhají na 19 až 23 stupňů. Vát bude čerstvý vítr, který může mít v nárazech až 15 m/s.

Zamračený bude také poslední pracovní den. Sice bude na začátku dne jasno až polojasno, obloha se ale bude postupně zatahovat a znovu bude pršet. V noci budou teploty stejné jako ve čtvrtek, přes den budou o něco nižší, a to mezi 17 až 21 stupni.

Zdroj: Facebook, ČMHÚ

Autor: Raina TomanováSouvisející články