O víkendu bude méně větru, bude sněžit a vyleze i slunce

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
lyzovani hory pocasi
Zdroj: Profimedia

Víkend v České republice bude ve znamení krásného a relativně teplého počasí. Můžeme se těšit nejen na slunce, ale na horách přibude nový sníh a teploty budou šplhat až k sedmi stupňům. Vyplývá to z údajů Českého hydrometeorologického ústavu.

V noci ale očekávají meteorologové tuhou zimu, protože bude mrznout. To se stalo již ve čtvrtek ráno, kdy se teploty dostaly pod bod mrazu, a mnoho řidičů tak muselo oškrábat čelní skla u vozidel. Přes den ale bylo nádherně a podobné počasí pak můžete čekat i o víkendu.

Vítr už nebude tolik silný a bude svítit slunce

Nejvyšší denní teploty se o víkendu vyhoupnou na 2 až 7 stupňů, k tomu se navíc umírní vítr, který byl nejsilnější minulý čtvrtek. Komplikoval nejen dopravu na silnicích a železnicích, ale bez proudu byly tisícovky domácností. K tomu se přidal také vydatný déšť a vytopené sklepy nebo dílny nebyly nic výjimečného.

Na horách se i v těchto dnech může síla větru vyšplhat do nebezpečných rychlostí, někde bude vanout rychlostí až 90 km/h. O víkendu si ale můžeme užívat počasí, které se bude hodit především na sjezdovky a výlety po přírodě.

Větrná smršť už by se podle Českého hydrometeorologického ústavu konat neměla. V sobotu bude mírný severozápadní a v neděli podobně slabý, ale severovýchodní vítr. Po celý víkend se pak můžeme těšit na malou oblačnost, a i když se objeví srážky, vykoukne i slunce.

Na horách může znovu sněžit, v noci pak budou teploty klesat až na minus 2 až minus 6 stupňů. Už ve čtvrtek na některých místech mrzlo, až praštělo. Březník na Šumavě ráno zaznamenal -20,9 stupně Celsia. Objevila se také místa, kde bylo naopak nad nulou.

Podrobnější předpověď na oba víkendové dny

A na jaké víkendové počasí se můžete těšit? Vzhledem k tomu, že jsou v některých okresech jarní prázdniny, tak potěšíme především fanoušky lyžování a dalších zimních sportů. Střediska hlásí už několik dní ideální podmínky, k tomu se pak přidá skvělé počasí.

V sobotu bude oblačno a mohou se objevit sněhové přeháňky, které mohou přejít do smíšených v oblastech nad 300 metrů. Odpoledne pak bude srážek méně, nejnižší noční teploty budou kolem nuly, přes den se ale mohou vyšplhat až na sedm stupňů Celsia. Vítr bude mít sílu 2 až 6 metrů za sekundu.

V neděli se můžete těšit na polojasnou až skoro jasnou oblohu, noční teploty sice budou nižší, ale denní se budou pohybovat v podobné výši jako ty sobotní. Vát bude severovýchodní až východní vítr a rychlost bude mít v rozpětí 2 až 5 m/s.

Zdroj: ČHMÚ

Autor: Raina TomanováSouvisející články