Počasí na tento týden: Slunce si příliš neužijeme, místo toho přijde déšť a bouřky

od Markéta Krejčí
2 minuty čtení
Pocasi Bourka
Zdroj: Shutterstock

Počasí tohoto týdne bude ovlivněno brázdou nižšího tlaku vzduchu a bude ve znamení vyšších teplot, ale také oblačné oblohy. Během týdne se na celém územím budeme setkávat se srážkami a bouřkami. K ránu se budou objevovat mlhy, v úterý dokonce přízemní mrazíky, předpovídá Český hydrometeorologický ústav.

Obloha bude v pondělí přes den převážně oblačná. Teploty se budou pohybovat okolo 17 až 21 stupňů Celsia. Na místech, kde bude méně mraků, se mohou vyšplhat až ke 23 stupňům. V odpoledních hodinách se začnou objevovat přeháňky, a dokonce i bouřky.

Na horách budou teploty kolem 12 °C a vítr bude po většinu dne slabý proměnlivý a jeho rychlost nepřesáhne 4 metry za sekundu.

Pozor na ranní mlhy

V noci z pondělí na úterý teplota klesne k 9 až 5 °C. Meteorologové ale upozorňují, že v údolích se mohou objevovat dokonce přízemní mrazíky a také mlhy. Řidiči by tak ráno měli dbát zvýšené opatrnosti, a to během celého týdne.

Úterní obloha bude opět převážně oblačná. Na jihu České republiky se mohou objevit srážky a bouřky. Teplota bude stejná jako předešlého dne, tedy 17 až 21 °C.

Teploty budou celý týden atakovat dvacítku

V noci na středu bude teploměr ukazovat hodnoty mezi 9 až 5 stupni Celsia. Obloha bude oblačná až polojasná s ojedinělými přeháňkami. Podobně to bude s počasím vypadat i přes den, navíc ale budou hrozit také bouřky. Teploty se vyšplhají na 16 až 20 °C.

Noční teploty na přelomu týdne budou stejné jako v předešlých dnech. Meteorologové opět varují před srážkami a bouřkami. Přes den budou přeháňky už na většině území a teploty opět trochu poklesnou, a to na 15 až 19 stupňů Celsia.

Ani v pátek se slunce nedočkáme

Vítr bude především slabý, postupně se může proměnit na mírný severozápadní a jeho rychlost se bude pohybovat okolo 2 až 5 m/s. Během bouřek pak může dojít k jeho zesílení. V noci na pátek teplota ještě trochu poklesne a teploměr ukáže pouze 8 až 4 °C.

Ani v poslední pracovní den se slunce příliš neukáže a obloha bude stále na většině území oblačná. Srážky už se ale budou objevovat jen ojediněle, stejně tak bouřky. Denní teploty budou kopírovat ty z předešlého dne, tedy 15 až 19 °C.

Zdroj: Český hydrometeorologický ústav

Autor: Markéta MladáSouvisející články