První prázdninový víkend bude tropický. Z vysokých veder budou vznikat další bouřky

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
slunce deti bazen
Zdroj: Sergey Novikov / Shutterstock.com

Prázdniny jsou tady a společně s nimi také první víkend, který předpovídá krásné tropické počasí. Děti si tak budou moci užívat u bazénu nebo na koupališti.

Vysoké teploty ale budou znamenat příchod dalších bouřek. Očekávají se hned v pátek, dopolední počasí bude na jedničku, odpoledne se ale bude zatahovat obloha a bude pršet. V sobotu i v neděli bude velmi podobné počasí, na ochlazení si musíme počkat do dalšího týdne.

Jak to vidí meteorologové?

Sami meteorologové upozorňují na dnešní vysoké teploty. „Dnes bude jasno až polojasno, na jihozápadě – a během dne i na ostatním území – od západu oblačno až zataženo. Ojediněle, postupně na většině území, se objeví přeháňky nebo bouřky, i velmi silné,“ uvádí na facebooku.

„Večer bude v Čechách od západu ubývat srážek i oblačnosti. Nejvyšší teploty se budou pohybovat od 20 °C (na západě) do 35 °C (na východě území), na horách kolem 27 °C, v Krušných horách a na Šumavě kolem 19 °C,“ doplňují.

V pátek ráno se mohou objevit mlhy, během dne bude přibývat oblačnosti, odpoledne pak zaprší a ojediněle se budou tvořit bouřky. Večer budou srážky ubývat, ale upozornění na silné bouřky bude stále aktuální. Vítr totiž může přechodně zesilovat.

V neděli budou tropické třicítky lákat na koupaliště

Silné bouřky mohou být navíc doprovázené také kroupami nebo nárazy větru. Zajistěte si proto nábytek na zahradě a pozor si dejte i na padající stromy. V sobotu pak bude jasno až polojasno, znovu se ráno objeví mlhy.

Na Moravě a ve Slezsku bude už od rána zataženo a může zapršet. Noční teploty se budou pohybovat mezi 12 až 8 stupni v Čechách, na Moravě a ve Slezsku může být až o čtyři stupně tepleji. Přes den se teploty dostanou až na 25 stupňů, na Moravě ještě o dva více.

Podobné počasí bude následovat i v neděli. Noční teploty budou mezi 14 až 10 stupni, přes den se vyšplhají až na tropickou třicítku. Vát bude proměnlivý vítr, který bude mít rychlost pouze 4 m/s, uvádí Český hydrometeorologický ústav.

Zdroj: ČMHÚ, Facebook

Autor: Raina TomanováSouvisející články