Teploty během týdne porostou. V pátek přijdou tropy, ale také bouřky

od Markéta Krejčí
2 minuty čtení
Pocasi Slunce
Zdroj: Shutterstock

Počasí minulého víkendu bylo ve znamení mírných srážek. Tento ráz počasí vydrží ještě i v pondělí. Postupem týdne se ovšem bude více vyjasňovat a začnou stoupat i teploty. A ačkoliv se obloha ke konci týdne opět zatáhne, teploty zůstanou až tropické.

V pondělí se na většině území bude objevovat oblačná obloha, kterou můžou doprovázet i mírné srážky. V některých částech České republiky se mohou objevit také bouřky. Teploty se vyšplhají na 24 až 28 °C. Postupem času se bude obloha vyjasňovat a bude také méně foukat.

Přes střední Evropu se bude následně přesouvat oblast vyššího tlaku, který změní počasí také u nás. Teplá fronta, která jej bude provázet, přinese do Česka až tropické teploty. Uvedl to Český hydrometeorologický ústav na svém facebooku.

Teploty pomalu porostou

Ačkoli bude obloha v úterý stále spíše polojasná až oblačná, teploty už pomalu porostou. Během dne ukáže teploměr 26 až 30 °C, přičemž v polohách nad 1000 metrů to může být stupňů 20. V noci bude teplota kolísat mezi 16 až 12°C.

Podle Českého hydrometeorologického ústavu bude foukat jen mírný vítr a jeho rychlost nepřekročí 4 m/s. Během dne se i navzdory vysokým teplotám můžou objevovat srážky.

Na přelomu týdne se úplně vyjasní

Obloha se bude postupně dále více a více vyjasňovat. Ve středu už bude polojasno až jasno. Teploty opět trochu povyrostou, a to na 27 až 31 stupňů Celsia. O jeden stupeň se rovněž zvýší teploty noční, tedy na 17 až 13 stupňů Celsia.

Stejný trend se bude objevovat i v druhé polovině týdne. Noční teploty se vyšplhají na 18 až 14°C. Ve dne se lidé musí připravit na tropických 31 až 35°C. Obloha bude jasná a vítr bude foukat jen mírný, a to o rychlosti 1 až 4 metry za sekundu.

V pátek přijdou tropy i bouřky

Až v pátek začne oblačnosti pomalu přibývat, teploty však neklesnou, právě naopak. Noční teploty vzrostou na 21 až 17°C. Ve dne se teplota vyšplhá až k tropickým 31 až 36°C.

Obloha bude tedy jasná až polojasná, během dne však bude od západu přicházet oblačnost, která může vyústit v silné bouřky. Vítr bude nejprve mírný a bude foukat o rychlosti 2 až 5 m/s, ale právě během bouřek může přechodně zesilovat.

Zdroj: Český hydrometeorologický ústav, Facebook

Autor: Markéta MladáSouvisející články