Teploty třetího únorového týdne budou připomínat jaro. Kazit to bude jen silný vítr

od Markéta Krejčí
2 minuty čtení
Pocasi Vitr
Zdroj: PETR TOPIČ / MAFRA / Profimedia

Víkendové počasí bylo hodně slunečné, ale také hodně studené. Obojímu je ale konec. V pondělí odpoledne se obloha zatáhne a zůstane tak celý týden. Zato teploty poletí vzhůru, a ve čtvrtek meteorologové předpovídají dokonce příjemných jarních 13 °C.

Příjemné jarní teploty budou často doplněny deštěm a na horách se může objevit i sněžení. Pocitovou teplotu bude snižovat silný vítr, který i v nižších polohách může mít rychlost až 90 km/h.

V pondělí se zatáhne

Pondělí začne ještě jako slunečný den. Teploty se budou přes den pohybovat mezi dvěma a šesti stupni Celsia. Obloha se začne večer zatahovat a od západu bude přibývat frontální oblačnost.

V úterý už bude oblačno a zataženo. Polojasná obloha se bude objevovat jen přechodně. Teploty budou mezi 4 až 8 °C. Odpoledne se také začnou objevovat srážky, v nížinách dešťové a od 800 m výše sněhové. Vítr bude tento den ještě slabý.

Ve čtvrtek to bude vypadat jako na jaře

Uprostřed týdne to bude ráno vypadat sice na slunečno, ale brzy se obloha opět zatáhne. Objevovat se budou opět srážky. Sněhové tentokrát už od 700 metrů. Teploty budou ale příjemné, neboť se budou pohybovat mezi 5 a 9 stupni Celsia.

Ve čtvrtek se neukáže slunce ani na chvíli. Místo toho se budou objevovat intenzivní srážky. Teploměr tento den ukáže téměř jarní teploty, a to 7 až 13 °C. Ovšem pocitovou teplotu bude snižovat silný vítr. Ten bude mít v nárazech rychlost 90 km/h, na horách dokonce až 110 km/h.

Ani o víkendu se nejspíše nevyjasní

Pátek se sice trochu ochladí, ale jinak zůstane počasí podobně jako to čtvrteční. Tedy bude oblačno a na většině území se budou objevovat přeháňky. Teploměr se ten den vyšplhá k 6 až 10 stupňům Celsia.

„V pátek bude vítr mírně slábnout, nyní to vypadá, že se nárazy budou pohybovat v nižších polohách kolem 55 km/h, ale větrno bude zůstávat nejméně do konce týdne,“ řekla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Podle předpokládaného výhledu nebude konec víkendu jiný. Obloha zůstane zatažená a teploty budou i nadále na únor nadprůměrné.

Zdroj: Chmi.cz, Zivotvcesku.cz

Autor: Markéta MladáSouvisející články