V týdnu očekávejte sněhové jazyky i závěje. Teploty se budou pohybovat lehce nad nulou

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
pocasi zima snih
Zdroj: Michal TUREK / MAFRA / Profimedia

I tento týden bude, co se počasí týče, podobný tomu minulému. Přes střední Evropu budou postupovat frontální systémy, které s sebou přinesou nejen sníh, ale také silný vítr.Výplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu.

Od pondělí budete svědky hlavně sněžení, ale objevit se může také déšť, a to v nižších polohách. V úterý bude sněžit, a to nejen na horách, ale také v nížinách. Čeká se ale déšť, na silnicích to může klouzat. Nejen řidiči by měli být při svých cestách opatrní.

Čekejte sněhové jazyky, na horách se budou tvořit i závěje

Během pondělka na většině území od odpoledních hodin sněžilo, nejinak to bude také v úterý. Čekejte zataženo až oblačno, objeví se sněžení nebo sněhové přeháňky. Na horách bude sněhu více. V nižších polohách budou srážky i smíšené, proto by si řidiči měli dávat pozor na silnicích. Nejnižší teploty se budou pohybovat okolo nuly, denní budou do +4.

Vát bude severozápadní vítr, který na horách může mít sílu až 90 km/h. Tvořit se mohou sněhové jazyky, na horách byste si měli dávat pozor i na závěje. Ve středu bude oblačnost proměnlivá a znovu se objeví sněžení. V Čechách v polohách pod 500 metrů mohou být srážky znovu smíšené, nebo bude padat pouze déšť.

Stejně jako v úterý se noční teploty budou pohybovat od 0 do -4 stupňů, přes den se dostanou až k +6. Znovu přijde severozápadní až západní vítr, který bude sice večer slábnout, přes den ale může vát až 90kilometrovou rychlostí, uvedl Český hydrometeorologický ústav.

Ve čtvrtek očekávejte oblačno až zataženo, sluníčka se znovu nedočkáme, ale na horách znovu napadne nová vrstva sněhu. V nižších polohách budou sněhové přeháňky přecházet do smíšených, v některých oblastech budou pouze dešťové. Noční teploty budou mezi +2 až -2 stupni, denní vystoupají až na +6. Vítr se postupně uklidní, vát bude rychlostí 2 až 6 m/s.

Víkendové počasí bude skvělé na lyžování

V pátek se místo sněžení objeví déšť, který bude na horách i mrznout. Nejen řidiči by pak měli být opatrní na svých cestách. V polohách nad 900 m se pak objeví sněžení a večer se bude oblačnost protrhávat. Noční teploty budou kolem nuly, denní se mohou dostat na 3 až 7 stupňů.

Lyžaři se mohou připravit na víkend, protože bude ideální počasí vyrazit na sjezdovky. Připadne zase nový sníh, tentokrát pouze na horách. V nižších polohách se bude sníh mísit s deštěm. Nejvyšší denní teploty budou mezi 2 a 6 stupni, noční budou kolem nuly. Vítr bude foukat západní, večer bude slábnout.

Od neděle se může objevit občasný déšť, bude zataženo až oblačno. V neděli, stejně jako předchozí dny, budou teploty v noci kolem nuly, ve dnech se budou pohybovat v maximech 5 stupňů. V dalších dnech se pak může oteplit až na 12 stupňů.

Zdroj: ČHMÚ

Autor: Raina TomanováSouvisející články