Víkend bude ve znamení sněhu. Řidiči by ještě přezouvat neměli

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
mraziva rana snih pocasi
Zdroj: Václav Šlauf / MAFRA / Profimedia

Meteorologové vydali výstrahu na nadcházející víkend. Mělo by na většině území sněžit, teploty se budou pohybovat jen těsně nad nulou, noční mráz pak může poškodit některé rostliny.

Český hydrometeorologický ústav na svých stránkách uvádí, že zima ještě neskončila a nejen řidiči by se na náledí a sníh měli připravit. Sníh se navíc objeví také v nížinách, nejedná se tedy jen o hory. Až do příštího týdne se očekávají mrazivé noci, které mohou komplikovat nejen dopravu.

V pátek začne sněžit a sníh se udrží nejen na horách

„V pátek 1. dubna večer a v noci na sobotu teploty na většině území klesnou pod bod mrazu. Noční a ranní mrazy budou pravděpodobně přetrvávat až do poloviny příštího týdne, nejmrazivější ráno se očekává v pondělí 4. dubna s minimálními teplotami -2 až -6 °C,“ uvedl ČHMÚ na svém facebooku.

„Mráz může v nižších polohách poškodit zejména kvetoucí meruňky, broskvoně a slivoně. Vzhledem k pátečním a sobotním srážkám se bude večer a v noci na mokrých površích vytvářet místy náledí, případně zmrazky z rozbředlého sněhu,“ přidali výstrahu meteorologové.

V noci z pátku na sobotu by mělo být zataženo, občas se objeví déšť, ale poté to budou i srážky smíšené, nebo dokonce sněhové. Teploty se budou pohybovat kolem nuly, na některých místech se mohou dostat až pod nulu. Rozptylové podmínky budou dobré a podobně tomu bude také o víkendových dnech.

Řidiči by s přezutím pneumatik měli počkat

Od pátku do neděle se bude ochlazovat a sníh se může objevit také v nížinách, jak uvedli meteorologové. V pátek se sníh dostane do celého území republiky, v nižších polohách se dokonce může i udržet a může potrápit nejen řidiče.

Přes den se víkendové teploty budou pohybovat těsně nad nulou, na jižní Moravě se mohou těšit až na osm stupňů Celsia. V sobotu bude zataženo, může se tvořit náledí a na horách sněhové jazyky. I v neděli bude podobné počasí, tedy zataženo až oblačno a objevit se mohou přeháňky, a to nejen sněhové.

[radalso]

V noci budou teploty pod nulou, znovu se bude tvořit náledí nebo sněhové jazyky. Řidiči by tak měli s přezutím pneumatik ještě nějaký den počkat. Po víkendu se bude oteplovat, sněžit pak bude pouze na horách. Sluníčka se ale nedočkáme, bude hodně pršet a v noci ještě může mrznout.

Zdroj: ČHMÚ, Facebook

Autor: Raina TomanováSouvisející články