Vrací se letní teploty. Očekávejte slunce i přeháňky

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
babi leto podzim
Zdroj: Shutova Elena / Shutterstock.com

Školní rok už je v plném proudu, ale letní počasí ještě nekončí. Tento týden očekávejte krásné počasí plné slunce a polojasné oblohy. Sem tam se objeví déšť nebo přeháňky.

Na konci pracovního týdne ale přijde ochlazení a také obloha se zatáhne. Dešťové přeháňky budou častěji a na víkend si připravte pláštěnky a deštníky. Ráno už nás mohou potrápit mlhy, nebo dokonce velmi nízké teploty, které mohou omezovat dopravu.

V pondělí i úterý bude polojasno

V pondělí ráno vás možná překvapily mlhy. Přes den pak bude polojasno až skoro jasno. V noci teploty klesly na 14 až 10 stupňů, ale přes den se oteplí na 21 až 25 stupňů. Na horách budou teploty o něco nižší, kolem 19 stupňů, uvádí ČHMÚ.

V úterý bude velmi podobné počasí. Polojasnou oblohu ale odpoledne zakryjí mraky a někde se objeví přeháňky nebo bouřky. Také v úterní ráno vás mohou překvapit mlhy. Noční teploty budou stejné jako v pondělí, přes den bude 22 až 26 stupňů Celsia.

Uprostřed týdne bude také polojasno, ale obloha se bude postupně zatahovat a bude pršet. Ráno bude nízká oblačnost, v noci očekávejme znovu stejné teploty, mezi 14 až 10 stupni. Nejvyšší denní budou mezi 23 až 27 stupni a bude se jednat o nejteplejší den v týdnu.

Na konci týdne bude více pršet

Ve čtvrtek se obloha zatáhne a také teploty nebudou tak vysoké. Skoro v celé republice bude pršet, ojediněle se objeví také bouřky. V noci budu teploty trochu vyšší, a to mezi 16 až 12 stupni. Denní teploty se dostanou na 22 až 26 stupňů.

V pátek teploty přes den nespadnou pod dvacet stupňů, na obloze se zase objeví slunce. Přechodně ale bude obloha zatažená, místy budou bouřky. Noční teploty se budou pohybovat mezi 15 až 11 stupni, denní se vyšplhají na 21 až 25 stupňů Celsia.

Po celý týden může vítr přechodně v bouřkách zesilovat, jinak bude vát mírně nebo slabě. Konec pracovního týdne sice přinese déšť nebo bouřky, ale teploty se budou pohybovat v letních hodnotách.

Zdroj: ČMHÚ

Autor: Raina TomanováSouvisející články