Mistři zastavárny: Staříkova smrt přinesla zásadní zvrat, který měl krutý dopad na jednoho člena rodiny

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
Richard Harrison starik
Zdroj: Profimedia

Kdo by neznal pořad Mistři zastavárny. Začal se vysílat již v roce 2009 a do dnešního dne má několik milionů fanoušků. Zakladatelem zastavárny je Richard Harrison, kterému se v seriálu přezdívalo Stařík.

Mistři zastavárny ukazují realitu obchodu mnohdy velmi cenných věcí. Lidé k nim chodí, aby dobře prodali nebo zastavili určitou věc, o které si myslí, že by mohla mít vysokou hodnotu. Někteří odejdou s penězi, jiní si věc raději nechají. V některých oblastech obchodníkům radí odborníci.

Stařík byl hlavou zastavárny

Každý den je v takové zastavárně jiný, protože nevíte, kdo s čím přijde a co zajímavého nabídne. Uzavírání obchodů je jejich denním chlebem a je jasné, že s výjimečnými kousky se pochlubí také ostatním. A tak vznikl nápad natočit pořad o tom, jak to funguje.

Bohužel, zakladatel zastavárny Richard Harrison zemřel v roce 2018 a celý podnik převzal jeho syn Rick, který v pořadu vystupuje ještě se svým synem Coreym. Kromě nich se v něm objevuje také postava Chumleeho, který je tu spíše za toho méně inteligentního a za všeho si dělá legraci.

Natočeno bylo celkem 587 dílů, které se vysílaly v sedmnácti sériích. I dnes je zastavárna oblíbeným místem, na které se vracejí lidé, co mají doma něco cenného. Jak ale vypadal život zakladatele Richarda a co dělal, než se rozhodl otevřít Gold & Silver Pawn Shop?

mistri zastavarny

Zdroj: Profimedia

Už v sedmnácti letech ukradl auto, nejednalo se tedy o žádného andílka. Mohl si dokonce vybrat trest – buď si ho odsedí, nebo bude sloužit u námořnictva. Richard si vybral druhou variantu. K rodině se vrátil po dlouhých čtyřech letech, ale musel brzy zase nastoupit do služby, aby uživil nemocnou dceru Sherry, která trpěla Downovým syndromem a v šesti letech zemřela.

Vztah se synem nejspíš nepatřil mezi ty nejlepší

U Ricka Harrisona, který vede podnik a je velmi výraznou postavou v pořadu, byla v mládí potvrzena epilepsie, a tak Stařík musel pracovat, aby vůbec rodinu uživil. Nakonec se právě Rick a jeho syn Corey stali spoluvlastníky zastavárny a díky Richardovi se doslova přes noc stali hvězdami.

Richard zemřel v roce 2018, závěť měl ale vyřízenou a rozhodl se z ní vyškrtnout syna Christophera. Podle Ninjajournalist.com ke svému rozhodnutí sdělil: „Chtěl bych vyjádřit svou lásku a náklonnost k Christopheru Keithovi Harrisonovi. Pro účely této vůle jsem však úmyslně a s plným vědomím nedokázal zajistit jeho a jeho problém.“

Nikdo ale nikdy nezjistil, co bylo pravým důvodem toho, že Christopher z jeho jmění nedostal ani dolar. Pokud tajemství zná zbytek rodiny, je s podivem, že se jim ho podařilo prozatím utajit. Jednat by se ale mělo o závažný problém. Harrison totiž svou rodinu miloval, dědictví však rozdělil jen mezi manželku a další dva syny.

Autor: Raina TomanováSouvisející články