Syn Louise de Funèse má do střeleného četníka daleko. Podobu s otcem však rozhodně nezapře

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
funes
Zdroj: Profimedia

Jméno Louis de Funès netřeba představovat. Legendární komik, skvělý herec, velká osobnost nejen francouzské kinematografie. V několika jeho filmech jsme kromě téhle herecké legendy mohli vidět i jeho nejmladšího syna Oliviera. Ten se vydal nejprve v otcových šlépějích, pak ale přesedlal na jiný obor.

Olivier Pierre de Funès de Galarza se narodil 11. srpna 1949 v Paříži jako třetí syn Louise de Funèse. Jeho maminkou byla Jeanne Barthelémy de Maupassant, druhá hercova manželka.

S tou měl ještě syna Patricka, z předchozího manželství už měl herec syna Daniela. Oba starší synové ale slavnému otci nedávali moc najevo, že by jej někdy v profesi následovali.

Otec mu rozhodnutí nevymlouval

Olivier, který vyrůstal v Paříži, v něm nicméně nějakou dobu tuto myšlenku živil. Před kameru se poprvé postavil v šestnácti letech a vždycky hravě sekundoval svému otci.

Byly to snímky Fantomas se zlobí, Grand restaurant pana Septima, Senzační prázdniny, Hibernatus, Piti Pita Pa a Na stromě. V roce 2003 vyšel o jeho otci životopisný dokument, ke kterému dokonce napsal scénář.

olivier de funes

Zdroj: Profimedia

S hereckou kariérou ale skončil ve 22 letech a vydal se plnit svůj vlastní sen. V roce 1973 dokončil studia na obchodní škole a šel si za tím, že by se chtěl stát dopravním pilotem. Od dětství o tom snil a otec mu jeho rozhodnutí nijak nerozmlouval. On sám dokonce nechtěl, aby se syn živil jako herec.

Ženy se na něj lepily, on zůstal věrný jediné

Olivier později přiznal, že ho herectví nějakou dobu táhlo, ale pak zjistil, že se jedná o nejistou profesi a úspěch v této branži je poněkud vrtkavý. Navzdory svému slavnému příjemní byl nějakou dobu nezaměstnaný.

V sedmdesátých letech aerolinky nenabíraly a on byl pět let bez práce. Nakonec získal místo u Air Interm a stal se následně i kapitánem společnosti Air France. Sám později přiznal, že cestující nejvíce bavil, když řekl své jméno. A nejen jeho jméno na lidi působilo.

Z Oliviera se stal okouzlující tmavovlasý mladík, který svýma blankytně modrýma očima lákal ženy. Srdce nejedné z nich jistě zaplesalo, když sympatického mladíka viděly.

On je od roku 1977 věrný jedné ženě – Dominique Watrin, s níž má dceru a dvojčata. Pilotem byl až do svého důchodu. Nyní je Olivierovi sedmdesát dva let a svého otce nezapře ani tentokrát.

Autor: Barbora Turková
Zdroj: Francearchives.frSouvisející články