Opičí žena našla lásku v muži s krokodýlí kůží. Plnovous shodila až po jeho smrti

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
opici zena percilla
Zdroj: Profimedia

Když se Percilla Lauther narodila, její rodiče hledali odpověď na to, proč je celé její tělo chlupaté. I když se jim lékaři snažili vysvětlit, že jde o nemoc zvanou hypertrichóza, oni se snažili najít lék a ze Španělska se odstěhovali do Spojených států, kde chtěli najít odpověď.

To se jim sice nepodařilo, nicméně otec se po čase spojil s místním showmanem Karlem Lautherem a s jeho pomocí prosadil dcerku u cirkusu. Percilla začala vystupovat jako opičí žena a lákala diváky na show, která byla jinak dříve jen málo navštěvovaná.

Přestože udělal otec ze své dívky v podstatě atrakci, prý ji měl rád. Nechtěl na ní vydělávat, chtěl jenom, aby se cítila začleněná do společnosti. A tím, že pro ni našel využití, jí údajně dokonce psychicky pomohl. Nakonec tak u cirkusu zůstala Percilla roky.

Láska dvou podivínů

I když byla Percilla v cirkusu oblíbená, nikdo si nemyslel, že by tato chlupatá žena někdy mohla mít vztah. Ukázalo se ale, že se v ní mnoho lidí mýlí. Zahleděla se totiž na jedné z výstav do Emmitta Bejana, kterému se přezdívalo krokodýlí muž.

Ten měl kůži velmi hrubou a plnou puchýřů, takže se nemohl potit. Vystupoval jako exemplář v cirkusech a v muzeích, když mu bylo horko, musel sedět ve studené vodě, aby se ochladil. Pro jeho zálibu v koupání v kádích a kůži si také získal svou přezdívku.

Ačkoli byla jeho skořápka drsná a Percilla zase na první pohled nebyla nijak přitažlivá, tihle dva si rozuměli a zamilovali se do sebe. To, že kvůli svým vadám oba skončili na výstavách jako živé exempláře, jim pomohlo vcítit se jeden do druhého.

Poprvé se oholila až po jeho smrti

Páru se nakonec dokonce narodila i dcera. Ta bohužel po roce zemřela na zdravotní problémy, což oba rodiče velmi zasáhlo. Proto se stáhli do ústraní a vystupování se přestali věnovat. Na nějaký čas se sice k vystupování vrátili společně jako vzácná dvojice, ale nakonec zmizeli z cirkusového života úplně.

Od roku 1995 se toho o nich moc neví. Jenom to, že dál žili spolu a věnovali se svému soukromému životu, který si jako mladí nemohli dovolit. Snažili se vynahradit si všechno, čím si museli projít. Jenomže jejich štěstí netrvalo dlouho.

Pár let poté totiž Emmitt zemřel a Percilla zůstala sama. Několikrát se objevila ve filmech, a nakonec se kvůli kariéře dokonce i celá oholila. Ani to jí ale nezajistilo spokojenost. Zemřela ve spánku v roce 2001. Dodnes jsou ale ona i Emmitt příkladem toho, že láska krásu najde i tam, kde jiní vidí jenom ošklivost.

Zdroj: showmensmuseum.org, docsmidwaycookhouse.com, ranker.com

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články