5 funkcí, které je třeba vzít v úvahu při rozhodování o koupi bezdrátových sluchátek

od Nikola Jaroschová
4 minuty čtení
DomácíKomerční sdělení
Bezdratova sluchatka
Zdroj: HUAWEI

Bezdrátová špuntová sluchátka jsou v dnešní době velmi populární, protože se odlišují od drátových sluchátek, která uživateli obvykle způsobují velké nepohodlí kvůli sklouznutí drátu ze sluchátka umístěného na uchu nebo ze zásuvky na smartphonu nebo kvůli hluku a hluku při jejich pomocí jsou dnes bezdrátová sluchátka k dispozici ve všech tvarech a velikostech a za rozumné ceny. S tolika možnostmi bezdrátového zvuku však může být výběr toho správného pro vás obtížný nebo matoucí. Pokud hledáte nový pár originálních bezdrátových sluchátek, zde je několik tipů, které je třeba mít na paměti, abyste zajistili, že si koupíte ten správný pár pro vás.

1- Značky a cena:

Snad nejdůležitějším bodem, na který byste se měli podívat, jsou značky, o kterých uvažujete. I když běžní posluchači nemusí utrácet peníze navíc, aby si koupili produkt na úrovni audiofilů, stále je nezbytné pořídit si sluchátka TrueWirelessStereo TWS od dobré značky, které důvěřujete. Značky s velkým sortimentem produktů, které vyrábějí audio produkty již léta, budou pravděpodobně vyrábět vysoce kvalitní sluchátka, která déle vydrží a znějí stále lépe. Na druhou stranu je také důležitější utratit správnou částku. Pokud si koupíte velmi levný produkt a pak si uvědomíte, že neposkytuje kvalitu zvuku, kterou očekáváte, nakonec promrháte toto množství plus svůj čas. Pokuste se najít správnou rovnováhu mezi uznávanou značkou a dostupnou cenou.

2-Design:

Design je druhá nejdůležitější věc při nákupu nových skutečných bezdrátových sluchátek. Pokud jde o produkt, který bude neustále viset z vašich uší po delší dobu, je určen k natažení, je důležité, abyste získali design, který pohodlně sedí. Pokud jsou sluchátka příliš velká, může pro vás být bolestivé je nosit. Pokud je příliš malý, může spadnout. To je důležité zejména u plastových náušníků, které nemají silikonové koncovky. Nejste-li si jisti, jaká vhodná nástavba pro vás bude vhodná, je nejlepší hledat možnosti, které se dodávají ve více velikostech vyměnitelných ušních koncovek. Pokud plánujete používat sluchátka v posilovně nebo při běhání, je také nejlepší mít sluchátka, která mají další mechanismy, aby zůstala v teple, a volitelné háčky na uši.

Bezdratova sluchatka

Zdroj: HUAWEI

3- Funkce a gesta:

Téměř každý produkt při nákupu nového páru sluchátek TWS bude mít některé pozoruhodné funkce. Nejlepší je však zůstat u funkcí, které jsou pro vás relevantní. Pokud například nemáte v úmyslu používat sluchátka v koupelně, nehledejte nic jiného než produkt s nejlepší voděodolností a místo toho hledejte něco, co vypadá lépe v dané cenové hladině. Některé z primárních funkcí, které byste měli hledat, jsou schopnost ovládat přehrávání hudby, hovory, ovládání hlasových asistentů, rychlé párování a spolehlivé připojení. Pokud kupujete pár v roce 2021, měl by mít alespoň Bluetooth 5.0 a gesta. Když už jsme u toho, také nejde o to, že dotyková gesta nejsou pro každého. Pokud máte v plánu používat sluchátka při spánku, cvičení nebo v blízkosti vody, dotyková gesta mohou někdy selhat nebo v horším případě se automaticky zapnou proti vaší vůli. Možnost pro sluchátka s fyzickými tlačítky, na která můžete klepnout, abyste mohli ovládat více, je lepší, ale v důsledku toho mohou ztratit voděodolnost.

4-hlasová kvalita, kvalita hovoru a podpora audio kodeků

Dobrá sluchátka TWS by měla mít bohatý a vyvážený zvuk. Abyste se ujistili, že vaše hudba nezní prázdně, podívejte se na hlasitost ovladačů použitých ve sluchátkách. Je známo, že 6mm měniče jsou v pořádku, ale pokud jsou pro vás věci jako izolace nástroje a bohatší zvuk, hledejte alespoň 10mm měniče na každém konci sluchátek. Podívejte se také na kvalitu příjmu mikrofonu. Sluchátka TWS mohou znít opravdu dobře, ale při telefonování jsou nekvalitní. Pro nás je to špatný pár sluchátek TWS. Pokud plánujete sluchátka hodně používat pro multiplayerové hovory a hry, hledejte produkty, které mají buď více mikrofonů, nebo dobré ANC (aktivní potlačení hluku). Pokud jste ochotni utratit více peněz za špičkové produkty, podívejte se také na podporu zvukového kodeku, který dostanete do sluchátek. Sluchátka střední kvality obvykle podporují kodek SBC, ale pokud chcete lepší zvuk a vyšší rozlišení, měli byste se poohlédnout po produktech, které podporují kodeky AAC, AptX nebo LDAC.

5 – Výdrž baterie:

Životnost baterie je kritická a nelze ji ničím nahradit. Čím větší kapacitu baterie vaše sluchátko má, tím déle vydrží na jedno nabití. Všimněte si také, že většina značek, které inzerují číslo, když mluví o výdrži baterie, obvykle mluví o době přehrávání hudby. U hovorů se toto číslo obvykle o něco sníží. Ideální pár sluchátek TWS by měl mít výdrž baterie alespoň 4-5 hodin.

Bezdratova sluchatka

Zdroj: HUAWEI

Technický tým navrhuje řadu HUAWEI FreeBuds, zejména Huawei Freebuds 4i, nabíjecí krabička má tvar dlažebního kamene a je ošetřena klavírní barvou. Tělo sluchátek je hladké a kulaté a má dobrý pocit z kvality. Velikost náušníků a nabíjecího boxu je menší a přenosnější než Huawei FreeBuds 3 a FreeBuds Pro. Freebuds 4i nabízí potlačení hluku a dlouhou výdrž baterie. Funkce aktivní redukce šumu dokáže výrazně snížit hluk ve třech frekvenčních pásmech vysoké, střední a nízké. Redukce šumu středních a nízkých frekvencí je větší, celkový efekt redukce šumu je lepší a náhlavní souprava podporuje režim přenosu okolního zvuku; pokud jde o schopnost redukce hluku hovoru, Huawei freeBuds 4i využívá novou strukturu odolnou proti větru, která má lepší účinek na potlačení hluku větru a zvuk hovoru je čistý; výdrž jedné baterie sluchátek se zapnutou redukcí hluku je 7,5 hodiny a režim redukce hluku je vypnutý na 10 hodin. Huawei freebuds 4i je obecně spolehlivý a stylový produkt od Huawei!

Autor: redakceSouvisející články