7 věcí, které je třeba zvážit při nákupu tabletu

od Nikola Jaroschová
3 minuty čtení
DomácíKomerční sdělení
tablet
Zdroj: HUAWEI

Vybrat ten nejlepší tablet může být obtížné, ať už jej kupujete pro sledování videí, surfování na internetu nebo pro online vzdělávání vašich dětí. Budete si muset vybrat správnou velikost obrazovky a rychlý procesor a také baterii, která vydrží na jedno nabití alespoň jeden den. Po všech těchto informacích si stále můžete vytvořit seznam nejlepších tabletů. Na trhu jsou stovky modelů tabletů a my vám pomůžeme vybrat ten nejlepší tablet pro vaše potřeby, pokud sháníte nový na nový rok.


Zde je 7 důležitých tipů pro vás.

Obrazovka

Obrazovka je zásadním prvkem při rozhodování o nákupu, protože je primárním rozhraním tabletu. Rozlišení je rozhodující, pokud na svém zařízení sledujete materiál ve vysoké kvalitě (1080p). Pokud máte tablet často s sebou, je třeba vzít v úvahu jas. Čím jasnější je obrazovka, tím snazší je sledovat, když je hodně světla.

Operační systém

Při výběru tabletu máte širší možnosti než při pořizování smartphonu nebo notebooku. Kromě iOS a Androidu existuje Amazon Fire OS a také Microsoft Windows.

Každý operační systém má své výhody a nevýhody. Cílem je zvážit, jak byste jej mohli použít, abyste určili nejlepší operační systém pro vaše potřeby. Pokud chcete zážitek ve stylu PC, Windows může být tou správnou cestou. Služba streamování médií a her je na iOS pravděpodobně nejlepší. Android může být nejlepší alternativou, pokud chcete otevřenější platformu, která funguje lépe při multitaskingu.

Komunikace a vytváření sítí

Vzhledem k tomu, že tablety jsou přenosná zařízení, je jejich možnost připojení k internetu zásadní. Wi-Fi a mobilní nebo bezdrátové připojení jsou dva typy připojení dostupné na tabletech. Bluetooth lze použít pro místní komunikaci mezi tablety i pro připojení periferních zařízení, jako je klávesnice.

Velikost a hmotnost

Pokud si rádi čtete knihu na tabletu například na cestách, není ideální, když je věc příliš těžká nebo nepohodlná. Čím lehčí, tím lepší. Svou roli hrají i rozměry zařízení, přičemž velikost určuje, jak pohodlně padne do rukou. Vertikální instalace mohutného širokého tabletového počítače může být náročná.

Životnost baterie

Životnost baterie lze určit dvěma základními způsoby. Jeden je založen na běžném surfování po webu, zatímco druhý je definován sledováním videa. Sledování filmu spotřebovává více elektřiny než sledování čehokoli jiného na internetu. Pokud intenzivně pracujete na více úlohách najednou nebo hrajete hry, počítejte s tím, že výdrž baterie bude kratší, než je inzerováno. Dobrý běh by měl být alespoň osm hodin procházení webu nebo přehrávání videa.

Procesor

Procesory v tabletech se mohou lišit. Je to všechno o tom, jak jsou procesory ve většině tabletů navrženy a licencovány, protože architektura čipu může mít vliv na výkon, výdrž baterie a velikost tabletu.

Úložný prostor

I když na tabletu možná nepřenesete tolik dat jako na notebooku, je třeba mít na paměti množství dostupného místa v zařízení. Díky nízké spotřebě energie, malým rozměrům a odolnosti všechny tablety využívají pevné úložiště.
Tablety mají menší kapacitu než notebooky, většina modelů má kapacitu 8 GB až 64 GB. Pokud jen prohlížíte web, sledujete videa a čtete knihy, nebude vaše kapacita úložiště tak důležitá. Na druhou stranu, pokud si ukládáte HD filmy nebo hrajete hodně her, doporučuje se model s větší kapacitou úložiště.

tablet

Zdroj: HUAWEI

Závěr:

Tyto tipy by vám měly pomoci nasměrovat správný směr, abyste mohli koupit tablet co nejlépe. Pokud si chcete koupit tablet jako dárek k novému roku, Huawei matepad pro je zjevně vaší nejlepší volbou. MatePad Pro je poháněn špičkovým procesorem Huawei a 6GB RAM, což mu umožňuje rychle provádět většinu složitých programů. Je to také jeden z prvních tabletů s připojením 5G. Bez ohledu na to, zda je pro vás 5G v současnosti prospěšné nebo ne, je to důležitá technologie, kterou byste měli mít v budoucnu.

Na MatePad Pro je radost sledovat filmy nebo hrát hry díky ohromující 10,8palcové obrazovce a dobré zvukové produkci. Jeho lehká konstrukce a zakřivené okraje umožňují příjemné držení po delší dobu, takže je ideální pro čtení, sledování videí nebo hraní her.

Jeho masivní baterie a efektivní systémy řízení spotřeby vydrží dva dny pravidelného až intenzivního používání. Má vestavěný systém rychlého nabíjení, který tabletu vrátí život za 90 minut a možnost nabíjet další kompatibilní zařízení na zadní straně, což vám umožní nabíjet telefon na cestách.

Zároveň si nezapomeňte koupit HUAWEI matepad m pencil set, je prakticky k nerozeznání od pravé tužky a na dotek i vypadá jako tužka. Můžete přirozeně psát, čmárat a čmárat díky přesnosti na úrovni pixelů a téměř nepostřehnutelné prodlevě. Protože je tak citlivý na náklon a tlak, můžete jej použít ke stínování a změně šířky čáry pro váš umělecký výraz.

Autor: redakceSouvisející články