Adama Vojtěcha na MS v hokeji vypískali fanoušci. Exministr se ale nenechal rozhodit

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
adam vojtech
Zdroj: Nextfoto

Hokejové mistrovství světa začalo již v pátek, ale nedělní zápas mezi Českem a Švédskem přinesl také jednu kuriózní situaci. I když čeští hráči zápas prohráli, hrdinou se stala jiná česká celebrita.

Jako každý zápas se vyhlašoval nejlepší hráč národního týmu. U toho českého to byl Roman Červenka, který je jedním z hlavních tahounů týmu. Cenu mu předával Adam Vojtěch, bývalý ministr zdravotnictví a nyní velvyslanec ve Finsku. To se ale neobešlo bez reakce fanoušků.

Vývoj zápasu sice nebyl podle představ, ale bučelo se na Vojtěcha

Zápas přinesl sice dobrý začátek pro český mančaft, ale nakonec po ztrátě vedení skončil zápas prohrou českého týmu 3:5 a trenér i hráči musí přemýšlet, co vylepšit do dalších utkání. Pochvalu si zasloužila právě pětka vedená Romanem Červenkou.

Ten si od Adama Vojtěcha převzal cenu za nejlepšího hráče, kterou byly hodinky. Ještě předtím, než vůbec potřásl Červenkovi rukou, se ale dočkal bučení a dalších hlasových projevů od fanoušků. Účastník pěvecké soutěže SuperStar a exministr Vojtěch to ale bral s nadhledem, uvedla CNN Prima NEWS.

Nejen čeští fanoušci nemohou přijít Vojtěchovi na jméno. Sám velvyslanec ale vypadal, jako by okolní svět vůbec nevnímal. Rozdával úsměvy na všechny strachy, na rozdíl od vyhlášeného hráče Červenky, kterého rozhodně v tu chvíli hodně štvala prohra od švédského celku.

Komentářů na chování fanoušků bylo spousta

„Nikdy jsem to neviděl,“ prozradil v pořadu Co Čech, to trenér! na CNN Prima NEWS lékař Tomáš Vyskočil. Ten popsal moment jako velmi zvláštní. „Mě to nezajímá, jestli tam je, nebo ne. Je to jako s trenérem. Když vám to nejde, pískají. Když jde, tleskají,“ vyjádřil se k věci také Petr Rada, fotbalový trenér.

Svoje k tomu řekl také Jaroslav Hlinka, český hokejista: „Nevím, politiku se sportem bych nespojoval. Co měl udělat líp a hůř. Těžko říct.“ Vojtěch je ale evidentně na kritiku zvyklý a opravdu to přešel bez viditelných emocí. S Červenkou rád zapózoval. Jak se ale dostal k funkci velvyslance?

Už vláda Andreje Babiše jeho nominaci schválila, dokonce byla podepsaná od prezidenta Miloše Zemana. Jak ale víme, ministři zdravotnictví se na postu hodně střídali, a Babiš v loňském květnu povolal Vojtěch zpátky, hned potom, co jako ministr skončil Petr Arenberger, připomněly Seznam Zprávy. Po nástupu nové vlády tak nic Vojtěchovi nebránilo v tom, aby se ujal své nové funkce velvyslance.

Zdroj: CNN Prima NEWS, Seznam zprávy

Autor: Raina TomanováSouvisející články