Aleš Brichta odmítá, že byl členem SPD. Stranu prý ani nikdy nevolil

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
ales brichta
Zdroj: Jiří Černohorský / CNC / Profimedia

Aleš Brichta je rockový zpěvák, který dříve vystupoval se skupinou Arakain. V poslední době byl spojován s politickou stranou Tomia Okamury. Brichta však v rozhovoru pro iDNES popřel, že by kdy členem SPD byl.

Podle toho, jak se vyjádřil v interview, se snaží spíše od politiky distancovat a nikdy dokonce SPD ani nevolil. Na druhou stranu jsou ale záznamy, které ukazují, že pro tuto politickou stranu už párkrát něco udělal.

Dle Brichty za to mohl i samotný Tomio Okamura. Proto se rozhodl k celé situaci vyjádřit a popsat, co se vlastně tehdy dělo.

Zazpíval státní hymnu a hned byl jedním z nich

V roce 2017 slavila strana Tomia Okamury velký úspěch. Brichta dokonce na tiskové konferenci SDP zazpíval českou státní hymnu. A lidí si ho začali spojovat právě touto stranou.

„Tomia Okamuru znám. Ne však politicky, ale jako fanouška Arakainu, který chodil na naše koncerty v Praze v KD Barikádníků. Stával v první řadě, mlátil hlavou a zpíval všechny pecky,“ svěřil se Brichta.

Okamura ale o něm v minulosti mnohokrát prohlásil, že je jeho skvělým přítelem a obecně se podle Forum24 rád oháněl jeho jménem. „V říjnu 2017 mě Okamura požádal, jestli bych v rámci vyhlášení výsledků voleb na jeho soukromé akci nezazpíval českou hymnu. Já mu řekl, že klidně,“ vysvětlil Brichta s tím, že ale neměl ani tušení, co se bude dít poté. To ho dokonce rozzuřilo a velmi dlouho měl pak s Okamurou problémy.

Objevili se další politici a kamery

„Přijel jsem tam, načež se do té místnosti nacpali další jeho spolustraníci a začali zpívat také. Objevily se tam i kamery, které to poslaly do světa. Byl jsem za totálního kreténa, což mě příšerně naštvalo. Nebyla to ode mě politická podpora, bylo to přátelské gesto, které mělo zůstat na soukromém večírku,“ cituje Brichtu Forum24.

Pro iDNES pak zase popsal situaci následovně: „Na rozdíl od toho, co se říkalo, jsem nikdy nebyl členem SPD, nikdy jsem nevolil SPD. Ano, byl jsem jednou promluvit na nějakém srazu, kam mě nacpali a to byla sviňárna. To jsem potom Tomiovi vyčítal. Prostě se tam sešli lidi po nějaké akci. Já jsem tam zazpíval a oni mi tam narvali bandu, s odpuštěním, pitomců.“

Nakonec ještě Brichta dodal, že to byla ostuda nejen pro něho, ale i pro Českou republiku, protože zpěv hymny byl falešný, a někteří si z něho dokonce dělali legraci. „Něco tam plácali a neuměli ani text naší hymny,“ dodal.

Zdroj: iDNES, Forum24

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články