Aleš Cibulka po hospitalizaci na JIP promluvil. Co vzkázal z nemocničního lůžka?

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
ales cibulka
Zdroj: Profimedia

Oblíbený moderátor Aleš Cibulka už je z nejhoršího venku. Poté, co skončil v péči lékařů na JIP, se řada jeho blízkých i příznivců bála o jeho zdraví. Naštěstí už má nečekanou operaci za sebou. Z nemocnice dokonce poslal skrze média vzkaz a poděkoval všem, kteří na něj mysleli.

Čtyřiačtyřicetiletý moderátor Aleš Cibulka se zrovna chystal na rozhovor s herečkou Marií Drahokoupilovou, když se mu udělalo zle.

„Člověk míní a… Aleš Cibulka se tak moc těšil na dnešní Toboganovou oslavu kulatin Madlenky Drahokoupilové, až ho při přípravách na přímý přenos podle jeho vlastních slov zradil slepák,“ napsal na facebookovém profilu Český rozhlasuDvojka, který vysílá jeho pořad tobogán.

Šlo mu o život

Potíže ale cítil už týden před akutním zákrokem v nemocnici. „Asi týden mě záhadně pobolívalo břicho, a protože tyhle problémy nikdy nemívám, raději jsem šel k lékaři, což mimochodem radím všem! Podstoupil jsem veškerá vyšetření, rentgen, ultrazvuk, sono, ve hře byl i onen slepák, ale nakonec se z toho vyklubala divertikulitida,“ řekl webu Super.cz Cibulka.

Diverkulitida je zánět střevní výchlipky. V Cibulkově případě šlo dokonce o život. Díky včasnému zásahu lékařů a hlavně pohotové reakci jeho partnera Michala Jagelky celá záležitost skončila dobře.

Moderátor už se dle svých slov cítí lépe. Dokonce prostřednictvím Aha! poslal vzkaz těm, kteří mu drželi palce.

Na ostatní apeloval

„Jestli vás pobolívá podbřišek, neodkládejte to a vyrazte k doktorovi, můžou to být jen zaražené větry, ale třeba taky ne,“ vzkázal lidem. Pochválil také svého partnera za to, že jej „dokopal“ k doktorovi.

Přidal i slova díků zdravotnickému personálu. „Musím moc poděkovat všem lékařům i sestřičkám, starají se tu o mě jako o vlastního. Rád bych moc poděkoval za všechny krásné vzkazy a přání, které mi doputovaly sem, nebo je psali na Facebook posluchači mé domovské Dvojky,“ citoval Cibulku Šíp.

„Ani nevíte, jakou sílu jste mi dali. Pokud se bude vše hojit tak, jak má, možná už v sobotu zvládnu moderovat Tobogan,“ dodal plný naděje.

Rozhovor s Drahokoupilovou se nakonec uskutečnil, za Cibulku na Českém rozhlase Dvojka zaskočil Dalibor Gondík.

Autor: Marek SlaninaSouvisející články