Andrej Babiš do Otázek Václava Moravce nepůjde, protože jsou provládní a aktivistické. Veřejnost ho má za zbabělce

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Andrej Babis
Zdroj: Profimedia

Andrej Babiš prý už v roce 2020 odmítl pozvání do pořadu Otázky Václava Moravce. I po letech ale stále dostává nabídky, aby se spolu s dalšími politiky debat účastnil. Rozhodl se proto na pokusy odpovědět veřejně na sociální síti.

Už dvakrát prý Babiš poslal moderátorovi Václavu Moravcovi dopis s odmítnutím. I tak je ale opakovaně do pořadu zván. A to se mu nelíbí z mnoha důvodů. Jedním z nich má být i to, že jsou prý Otázky Václava Moravce příliš provládní.

Svůj názor měnit nebudu

„Pane Moravče, proč zase chcete manipulovat? V dopisech ze dne 18. 2. 2020 a znovu 13. 3. 2023 jsem vám jasně napsal, že do vašeho aktivistického a provládního pořadu už nikdy nepřijdu. A taky, že na tom nic měnit nebudu,“ uvádí Babiš v příspěvku.

Následně se ptá, proč mu chodí e-maily, podle kterých by se měl v neděli stát hostem pořadu. „Chápu, že potřebujete alibi, abyste si s Petrem Fialou mohli sami přátelsky popovídat o tom, jak je vláda skvělá, ale pozvěte raději stínového premiéra Karla Havlíčka,“ doplnil.

Neschopný zbabělec

Podle reakcí na sociálních sítích Babiš sám sobě protiřečí a jeho vyjádření je spíše komické. Nazval totiž pořad  „provládním“, zároveň ale v roce 2020, kdy byl sám v čele vlády, pozvánku odmítl.

„Opravdu si stojíte za tím, že v roce 2020 byly OVM provládní pořad?“ ptá se proto novinář Martin Bartkovský. Další uživatelé pak Babišovi vzkazují, že je zbabělec a tímto svým příspěvkem to jenom dokázal.

„Samozřejmě, že nepřijdete. Jste zbabělec a primitiv neschopný argumentovat. Proto si točíte ty monology na facebook, abyste udělal dojem na babičky, protože skrze dialog v televizním vysílání toho schopen nejste. A to jste chtěl vyjednávat světový mír,“ vzkázal Babišovi Lukáš Valenta.

Narazil tím na několik klipů, které v současné době začal Babiš přidávat na svém facebooku. Jedná se o krátká videa, ve kterých šéf ANO komentuje současnou situaci.

A z komentářů lze poznat, že na své sledující skutečně působí. Zatímco na facebooku má Babiš velkou podporu, na twitteru se dočkává spíše kritiky.

„Děkujeme za přiznání, že se bojíte. Nikdo vás nepotřebuje, smiřte se s tím,“ doplnil další kritiky třeba uživatel Luboš. „A co kdybyste raději sebral odvahu a do těch Otázek přišel? Ale chápu, že hladit plyšové lenochody a breptat na pumpě je asi snadnější,“ rýpl si do politika pan Jirka.

Zdroj: Twitter, Facebook

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články