Babiš se projel metrem, SPOLU by ho nejraději poslalo až na Slovensko. Podle veřejnosti by měl vystoupit na Pankráci

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Andrej Babis
Zdroj: MICHAL RŮŽIČKA / MAFRA / Profimedia

Není úplně běžné, že se politik objeví v MHD. Když se na internetu objevila fotografie Andreje Babiše, který si užívá cestu metrem, ihned to vyvolalo vlnu reakcí. Na facebooku se sice šéf ANO dočkal pozitivních reakcí a milých vzkazů, na twitteru ale přišla silná kritika.

„Jedu,“ napsal stručně Babiš k fotce, na které stojí v metru a drží se oranžové tyče. Sledující hned pochválili jeho opálení a několik z nich popřálo politikovi hezký den. Babiš pak svou jízdu metrem zdokumentoval ještě druhou fotkou.

Mohl ušetřit daleko víc

„Cílová stanice Poslanecká sněmovna. Dnes jsem ušetřil 17 minut oproti jízdě autem,“ napsal Babiš ke snímku, na kterém je vyfocený ve stanici Opatov. V ruce hrdě drží lístek za 40 korun. Na snímek ihned reagoval Zdeněk Hřib.

„Veřejná doprava je v Praze pro seniory a děti zdarma, takže pan Babiš mohl ušetřit kromě času i 40 Kč. Nebo si koupit roční kupon a jezdit podle libosti za 10 Kč denně. Ale jinak je super, že si vyzkoušel druhou nejlepší dopravu na světě a zalíbila se mu!“

Hřib nebyl jediný, kdo se Babišovi vysmál. SPOLU pro Prahu by nejraději politika vyslalo metrem až na Slovensko. „Svolali jsme mimořádné jednání. A s náměstkem pro dopravu jsme vydali okamžité rozhodnutí, že než se pan poslanec Babiš vydá z práce zpátky směrem na Opatov, dočasně prodloužíme linku C,“ píše se v příspěvku.

Ten se ale dočkal kritiky, lidé nechápou, proč SPOLU podobnými vtipy klesá tak nízko. „Tak příště alespoň použijte aktuální mapu, a ne tu z roku 2014,“ napsal pan Aleš. „Tohle je fake účet, nebo to myslíte vážně?“ ptá se pan Ondřej.

Někteří lidé se ale baví. Například uživatelka Martina prosí, aby se stavba vyhnula Brnu. „Proboha, vyhněte se Brnu, ať omylem nevystoupí tady, už tu máme Schillerovou,“ napsala.

A hala pro Sáblíkovou bude kdy?

Babiš se vtipu SPOLU jen zasmál a požádal koalici, zda by metro mohla prodloužit ještě na náměstí v Průhonicích. Jeho komentář ale lidem vtipný nepřišel, začali pod ním naopak připomínat jeho sliby, kterým nikdy nedostál. Patří mezi ně například i hala pro Martinu Sáblíkovou.

„Jojo, dal bych výlez hned vedle stadionu pro Martinu Sáblíkovou, ty hlavo,“ píše účet Traveling Creature. „Vám bude stačit stanice Pankrác,“ zasmál se pro změnu pan Lukáš.

Pan Radek pak Babišovi vzkazuje: „Pokud slíbíš, že už se nevrátíš, dám ti peníze na taxíka. Škody jsi tu nadělal už dost, stačilo. Bez díku tě rádi vrátíme na Východ.“

Zdroj: Facebook, Twitter

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články