Andrej Babiš opustil IKEM. Už v pondělí hodlá opět pracovat

od Anna-Marie Rabová
< 1 minuta čtení
Andrej Babis
Zdroj: btwcapture / Shutterstock.com

V neděli minulého týdne informoval expremiér Andrej Babiš své sledující na facebooku, že je hospitalizován v Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) v Praze. Dnes byl z nemocnice propuštěn.

Ještě ve čtvrtek ale na tiskové konferenci stínové vlády, jíž je Babiš předseda, místopředsedkyně hnutí a šéfka poslaneckého klubu hnutí ANO Alena Schillerová uvedla, že Babiš zůstane v nemocnici do konce tohoto týdne.

Babišův stav se zlepšil

Zdravotní stav Andreje Babiše se však zlepšil a z nemocnice ho pustili domů. Expremiér o tom opět informoval na svém facebooku.

„Dnes mě po týdnu pustili z Ikemu. Čekají mě ještě další vyšetření, v nejbližších týdnech už ale není nutná další hospitalizace,“ uvedl Babiš.

Zároveň poděkoval personálu nemocnice za úžasnou péči, kterou mu věnovali, ale poděkoval také za vzkazy a přání k uzdravení, které mu posílali jeho sledující i další lidé.

Vrátí se k pracovním povinnostem

Na závěr svého příspěvku Babiš uvedl, že doufá, že se s některými z nich uvidí už v pondělí v poslanecké kanceláři v Roudnici nad Labem. Pravděpodobně se tedy hodlá hned vrátit k pracovním povinnostem.

Jeho sledující mají z jeho propuštění z nemocnice radost a opět mu vyjadřují maximální podporu. Zároveň ale předsedu hnutí varují, aby se ještě šetřil.

I vzhledem k tomu, že ho čekají další vyšetření. Zpravodajskému webu CNN Prima NEWS totiž expremiér potvrdil, že i nadále bude pod dohledem lékařů.

Babiš byl v nemocnici od pátku 11. března, kdy asi na minutu dle svých slov ztratil vědomí. Jedním z důvodů hospitalizace byla také částečná střevní neprůchodnost.

Zdroj: Facebook, CNN Prima NEWS

Autor: Anna-Marie RabováSouvisející články