Expremiér Andrej Babiš zůstane v nemocnici až do konce týdne

od Anna-Marie Rabová
< 1 minuta čtení
andrej babis
Zdroj: Alexandros Michailidis/Shutterstock.com

Je to již týden, kdy expremiér Andrej Babiš informoval, že kvůli zdravotním problémům musel zrušit veškerý svůj program a byl nucen se podrobit několika vyšetřením. Ta probíhala také tento týden.

Předsedkyně poslaneckého klubu hnutí ANO Alena Schillerová ve čtvrtek oznámila, že v Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) v Praze zůstane Babiš do konce tohoto týdne.

Cítí se dobře

Schillerová současně uvedla, že expremiér se dle vlastních slov cítí dobře. „Byl takový pozitivní, velmi se zajímá o všechno,“ uvedla exministryně financí na čtvrteční tiskové konferenci Babišovy stínové vlády.

Andrej Babiš sice zrušil veškerý svůj pracovní program a omezil i své aktivity na sociálních sítích, v neděli však na svém facebookovém profilu poděkoval za veškerou podporu a zároveň své sledující informoval o svém zdravotním stavu, aby předešel všemožným spekulacím.

Ještě před expremiérovým vyjádřením uvedl mluvčí hnutí ANO Martin Vodička pro ČTK, že šlo jen o lehkou indispozici.

Zdravotní stav expremiéra veřejnost zajímá

Nejedná se však o první takovou příhodu. Jak jsme psali zde, Babiš už v minulosti několikrát musel zrušit svůj naplánovaný program třeba kvůli problémům se zvýšeným tlakem. Loni například zrušil svou účast na mezinárodní bezpečnostní konferenci v Bratislavě.

Vzhledem k blížícím se prezidentským volbám veřejnost samozřejmě zdravotní stav Andreje Babiše sleduje. Ačkoliv bývalý premiér stále neřekl, zda hodlá kandidovat na prezidenta, dle sázkových kanceláří má největší šanci ve volbách uspět.

O jeho kandidatuře jsou přesvědčeni i jeho kolegové. Místopředsedkyně hnutí ANO Alena Schillerová už v únoru v pořadu Partie uvedla, že podle ní Babiš kandidovat bude, připomněl web E15.

Uvidíme, zda svou kandidaturu bývalý předseda vlády nakonec potvrdí.

Zdroj: Facebook, Přehledně24, E15, CNN Prima News

Autor: Anna-Marie RabováSouvisející články