Babiše vyšetřují v IKEM. Jaké jsou jeho zdravotní obtíže, ale komentovat nechtěl

od Markéta Krejčí
2 minuty čtení
Babis Andrej
Zdroj: LADISLAV KŘIVAN / MAFRA / Profimedia

Už v pátek oznámil předseda hnutí ANO Andrej Babiš, že má zdravotní problémy, kvůli kterým byl nucen zrušit svůj pracovní program. Momentálně by měl podstupovat vyšetření v Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) v Praze. Jaké jsou jeho přesné zdravotní obtíže, ale známo není.

Andrej Babiš, předseda nejsilnější opoziční strany, musel vyhledat lékařskou péči už v pátek odpoledne. To potvrdila i mluvčí IKEM Markéta Šenkýřová. „Za IKEM můžu potvrdit, že pan Babiš je u nás na vyšetření. Přijali jsme ho kolem půl třetí odpoledne a vyšetření stále probíhají,“ řekla pro iRozhlas.cz.

Zřejmě zůstává v nemocnici

Mluvčí hnutí ANO Martin Vodička pak vydal prohlášení, kde uvedl, že stav Andreje Babiše nebyl nijak vážný. „Šlo o lehkou indispozici, pro jistotu vyhledal lékaře. Už je ale v pořádku,“ cituje Vodičku server CNN Prima NEWS, který s informací přišel. Babiš totiž zrušil svou účast v nedělní Partii.

Andrej Babiš však v zařízení zůstává i nadále. Není úplně jisté, zda se do nemocnice vrátil, či v ní pobývá už od pátku. Jak informoval iRozhlas s odkazem na rádio Frekvence 1, předseda ANO byl minimálně ještě v sobotu večer stále v nemocnici.

„Zatím mě vyšetřují, CT, rentgeny atd. Nejsem po žádném zákroku. Uvidíme, jak to dopadne,“ řekl výše uvedenému rádiu. Konkrétnější informace o svém zdraví však poskytnout odmítl.

Zrušil i debatu s premiérem

Kvůli zdravotním obtížím byl nucen zrušit svůj pracovní program, a to až do středy. Zda už poté bude plně k dispozici, zatím není zcela jisté.

Jak už bylo řečeno, bývalý majitel holdingu Agrofert se nemohl zúčastnit ani plánové debaty na CNN Prima NEWS. V pořadu Partie se měl v neděli sejít s premiérem a předsedou ODS Petrem Fialou a diskutovat nad aktuálními problémy.

„Zdravím vás všechny. Jak už asi víte, jsem v IKEMu, starají se tady o mě moc hezky, děkuju. Zítra nebudu v Partii, tak jestli jste se těšili, moc se omlouvám. A děkuju moc všem za krásné maily a SMSky,“ uvedl Andrej Babiš na svém facebookovém profilu.

Může za to tlak?

Petr Fiala mu zase poslal vzkaz přes sociální síť Twitter. Tam mu popřál, ať je mu brzy lépe a že se v televizní debatě setkají někdy příště.

O bývalém premiéru je známo, že má problémy se zvýšeným tlakem. V roce 2018 kvůli němu zrušil cestu na bezpečnostní konferenci v Mnichově. Loňské léto byl zase nucen zrušit mezinárodní bezpečnostní konferenci v Bratislavě.

Zdroj: CNN Prima NEWSFacebook,  iRozhlas, Twitter, Frekvence 1

Autor: Markéta MladáSouvisející články