Andrej Babiš sdělil, čeho se týkala dlouho plánovaná operace

od Soňa Jiroutová
2 minuty čtení
Andrej Babis
Zdroj: Profimedia

Andrej Babiš byl v pátek 11. března převezen sanitkou do Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) poté, co ztratil nakrátko vědomí. O svém zdravotním stavu informoval své sledující na facebooku a byl ochotný o něm mluvit i s novináři. Sdělil, že jej trápí neprůchodnost střev. Koncem března se však do nemocnice vrátil na plánovanou operaci.

Lehká indispozice

Zprávy o hospitalizaci lídra opozice se objevily v médiích krátce poté, co k jeho hospitalizaci došlo. Aby se nerozjely možné spekulace o jeho zdravotním stavu, ozval se v neděli 13. března svým sledujícím sám Babiš.

Ten na svém profilu uvedl, že rychle snědl jídlo a došlo u něj k tzv. synkopě. Jedná se o krátkodobou ztrátu vědomí. Mluvčí ANO Martin Vodička poté všechny ubezpečil, že šlo o lehkou indispozici a Andrej Babiš je již v pořádku. Ten však pro jistotu zrušil svůj program a absolvoval další vyšetření.

Plánovaná operace

Po absolvování všech vyšetření IKEM opustil.

Do nemocničního prostředí se však koncem března vrátil na plánovanou operaci, přičemž neuvedl, která nemocnice zákrok provedla. Nyní v rozhovoru pro CNN Prima NEWS sdělil, čeho se operace týkala.

Zákrok prý neměl nic společného s neprůchodností střev ani s žádným z vyšetření, která probíhala následovně. Tentokrát se jednalo o odstranění přebytečné kůže na horních i dolních víčkách. Uvedl, že se jednalo o dlouho plánovaný zákrok.

„Zákrok jsem plánoval dlouho. Teď v opozici si dávám do pořádku tělo. Ze zdravotních důvodů jsem si nechal odstranit převislou kůži na horních a dolních víčkách. Hned potom mě pustili domů, ale musel jsem to vyležet. Ráno mi odstranili stehy, pořádně to bolelo,“ sdělil pro CNN Prima NEWS.

Než se mu vše zahojí, musí nosit černé brýle, ale příští týden by se již chtěl zúčastnit schůze v Poslanecké sněmovně.

V rozhovoru se vrátil i k neprůchodnosti střev a sdělil: „Jím teď rohlíky, kašovitou stravu a vývary. Ještě půjdu na vyšetření, aby se zjistila příčina. Problém se ale už lékařům podařilo odstranit. Jsem rád, že jsem nemusel jít na velkou operaci. Cítím se teď skvěle. Doktoři mě dostali do skvělé formy.“

Díky této dietě a skutečnosti, že má na sebe více času, se bývalému premiérovi podařilo zhubnout už 10 kg.

Zdroj: CNN Prima News, Facebook

Autor: Soňa JiroutováSouvisející články