Andrej Babiš se svým synem objíždí univerzity po světě. V pravidelném videu však opět zkritizoval vládu

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
andrej babis
Zdroj: Jan Handrejch / Právo / Profimedia

Bývalý premiér Andrej Babiš odcestoval se svým synem Frederikem do daleké Kanady, aby si vybral univerzitu, na které bude studovat. Jeho otec je na něj právem pyšný.

Frederik se totiž dostal hned na několik vybraných univerzit, mezi kterými se musí rozhodnout. Společně s Babišem tak navštívil například univerzitu v Torontu. Z tohoto místa sdílel expremiér snímky, které dával na svůj profil na instagramu.

Andrej Babiš se chlubí úspěchy svého syna

„Právě jsem s Fredem v Kanadě. Jsem na něj hrdý, přijali ho na několik skvělých univerzit, tak je chce ještě vidět, než se rozhodne. Byli jsme na University of Toronto, kde mají 70 000 studentů a nádherný kampus s obřími bazény,“ rozplýval se Babiš na sociálních sítích.

Ještě před touto návštěvou ale společně navštívili také skotskou univerzitu, kterou Babiš označil jako „z Harryho Pottera“, napsal server Echo24. Ted už záleží pouze na Frederikovi, jak se rozhodne. Během cest ale expremiér poprvé využil například služby Uber.

„Zahraniční univerzity produkují vědce, skvělé manažery i často skvělé sportovce. Uvidíme, jak to dopadne,“ prohlásil Babiš o svém synovi a jeho budoucím rozhodnutí o studiu. Vychválil hlavně sportovní centra v USA i Kanadě. O českých univerzitách si myslí svoje.

Také se viděl s Arnoldem Schwarzeneggerem a na jeho instagramu mohli fanoušci vidět video z návštěvy oblíbených Niagarských vodopádů, bez kterých by to nebyl žádný výlet. Po návratu do České republiky ho ale čekalo zklamání v podobě slibů české vlády.

Česká vláda je znovu ve všem pozadu

Podobně jsou na tom i jeho fanoušci na facebooku. „Moc Vám to přeji. Moje děti taky vystudovaly v zahraničí a dnes už není v naší zemi budoucnost. Dnešní vláda všechno zničí,“ myslí si jedna z komentujících na facebooku.

„Užijte si to a načerpejte sílu na ten binec, co je tady v tom slepenci, přeju Vám zdraví a mám Vás ráda,“ zní další z nich.

Ve svém pořadu Čau lidi také Babiš komentoval aktuální dění v politice. Kritizoval sliby vlády, která slibuje injekci v podobě několika tisíc korun na energie. Na tento krok je podle Babiše pozdě. „Vláda chce zavést na podzim to, co většina zemí zavedla už na jaře,“ komentuje expremiér.

Podle Babiše máme v Česku druhou nejdražší elektřinu a také plyn v Evropské unii. Celá vláda podle něj lže. Jako další příklad uvedl také snížení cen pohonných hmot, které nakonec nebylo vůbec vidět. Proti inflaci vláda dosud neudělala podle předsedy hnutí ANO vůbec nic.

Propadu životní úrovně se však dle nedávného průzkumu agentury STEM bojí až dvě třetiny občanů, podle kterých vláda skutečně nedělá dost, jak jsme psali zde.

Zdroj: Echo24, Instagram, Facebook, Čau lidi, Přehledně24

Autor: Raina TomanováSouvisející články