Andrej Babiš si získává voliče novým klipem i sekanou své ženy. Maluje vzdušné zámky, říká Petr Pavel

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
andrej babis
Zdroj: Václav Šlauf / MAFRA / Profimedia

Bývalý premiér Andrej Babiš se ve volebních průzkumech aktuálně drží na prvním místě, kde ho těsně dohání Petr Pavel. Nedávno tak expremiér přišel s novým klipem, ve kterém zdůrazňuje heslo své volební kampaně „Pomáhá lidem. Proto Babiš.“ Kromě toho se ale pokouší voličům zavděčit i jinak. Třeba sdílením receptů na kuřecí sekanou jeho manželky Moniky.

„Mám rád lidi. Celý život jsem jim pomáhal,“ říká v novém klipu Andrej Babiš. V něm se naváží do současné vlády Petra Fialy a říká, že když byl premiérem on, bylo lidem daleko lépe. Podle jeho slov se v případě jeho zvolení na prezidenta budou mít opět lidé dobře.

Kromě této cesty se ale Babiš pokouší lidem ukázat i jiné své lidské stránky. Nedávno například zveřejnil na facebooku zážitky z pečení vánočky. Dostalo se mu sice kritiky, protože kvůli vánočce chyběl ve Sněmovně u projednávání návrhu státního rozpočtu na příští rok, na druhou stranu ho ale mnoho jeho sledujících pochválilo.

„Je krásná. Taková se mi nikdy nepovedla a to jsem stará,“ napsala jedna z Babišových fanynek a další dodala: „Pane Babiši, je to bomba. To se nepovede kdekomu, super, je k zakousnoutí, jste borec.“ Jelikož měla vánočka úspěch, Babiš se zaměřil na sdílení receptů s fanoušky i podruhé. Tentokrát jim ukázal domácí sekanou své manželky.

Čau lidi, dáte si sekanou?

Ve svém posledním dílu pořadu Čau lidi ukázal Andrej Babiš svým voličům, jak si mohou doma upéct podle jeho slov nejlepší zdravou kuřecí sekanou podle jeho ženy Moniky. V tomto případě se ale s velkým úspěchem nesetkal.

Na twitteru se na Babiše za jeho sdílené video sesypala velká vlna kritiky. „A nechtěl byste třeba zanechat kandidatury na prezidenta a stát se kuchařem? Můžete pak napsat knihu. To už teď stejně může dělat každý hňup,“ napsal jeden sledující.

Další pak Babišovi vzkázal: „Doma si dáváte zdravou kuřecí sekanou a v krámě prodáváš svým voličům hnusné nejedlé věci z kuřecího separátu.“ Mezitím někdo jiný podotýká: „Skandál, má 20% účast ve Sněmovně. Aneb se*e na práci, za kterou je placen z peněz daňových poplatníků. Co tam máte dál?“

Babiš maluje vzdušné zámky

Andrej Babiš prozatím vynechává předvolební debaty a nahrazuje je například plánovanou sérií vlastních talk show, které bude pořádat ve městech, kam v rámci kontaktní kampaně zavítá svým obytňákem, píše iDNES. Podle Petra Pavla, který je v průzkumech hned za Babišem, je jeho strategie logická.

Bývalý premiér se podle Pavla bojí, že by se mohlo v debatách mluvit o věcech, ke kterým by neměl co říci, raději si tak pracuje na vlastní kampani.

„Jde o přístup, říkat lidem jen to, co se jim hezky poslouchá, dávat jim pěkná hesla a cukrátka v podobě přídavků a příspěvků. Já vím, že lidé moc nechtějí slyšet o problémech, ale dobrý lídr by se měl oprostit od toho, aby jim maloval vzdušné zámky, měl by jim představit reálné plány, které se dají splnit,“ říká Pavel o Babišovi.

Zdroj: YouTube, Facebook, Twitter, OnlyU, iDNES

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články