Andrej Babiš ukázal, co umí. Během projevu stíhal více věcí najednou

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
andrej babis
Zdroj: Profimedia

Andrej Babiš měl ve středu sáhodlouhý projev, v němž kritizoval kabinet Petra Fialy, tedy nového premiéra země. Šéf hnutí ANO promlouval nejen k přítomným poslancům, ale stíhal toho více.

Během svého projevu totiž ještě posílal příspěvek na sociální sítě. Lidé si tak během jeho povídání mohli zároveň na Twitteru přečíst, co si o nové vládě myslí. Babiš se před ostatními hodně kasal a nezapomněl připomenout, že stát řídil jako svou firmu.

Ministři a poslanci poslouchali dlouhý monolog

Politik během svého hodinu a půl trvajícího projevu posílal příspěvek na svůj twitter, zatímco kritizoval především premiéra Fialu a také ministra Válka. V jeho projevu ale bylo dost nejasností, jak uvedl server Novinky.cz, který dokonce vysílal přímý přenos ze Sněmovny a projev zveřejnil také v psané podobě.

Podle Babiše je Sněmovna žvanírna. „Hnutí ANO nebude hlasovat pro důvěru nové vlády. Skutečně nemůžeme podpořit vládu, která záměrně klame občany, slibuje to, co nemůže splnit, a místo konkrétních řešení nabízí otřepané fráze a nic neříkající floskule,“ napsal.

Fialův kabinet kritizoval hodnou chvíli, od řečnického pultíku ale zvládl posílat i zprávy jinam. Po skončení Babišova projevu se na sociálních sítích objevilo mnohem více úryvků z jeho řeči.

I premiér občas ujede

Je ale možné, že úvodní tweet vůbec nebyl plánovaný, protože správci sociálních sítí Andreje Babiše nemohli tušit, jak dlouho jeho projev vůbec potrvá. Je ale možné, že se jen překlikli, ale pravdu už se asi nedozvíme.

Ani premiér Petr Fiala nebyl spokojený s tím, jak se debata vyvíjela, a ruchové mikrofony zaznamenaly, že Fiala mezi řečí uvedl, že ho to „s*re“.

„Pan premiér je také jenom člověk a ve vypjaté atmosféře mu občas také nějaké neveřejné vyjádření ujede. On nemá často negativní emoce,“ řekl pro Novinky mluvčí vlády Václav Smolka. Jednání se nakonec protáhlo až do brzkých ranních hodin.

Zdroj: novinky.cz, Twitter

Autor: Raina TomanováSouvisející články