Andrej Babiš v rozhovorech neprozradil mnoho. Se zdravím je na tom prozatím dobře

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
andrej babis
Zdroj: Iveta Lhotská / MAFRA / Profimedia

Andrej Babiš jako bývalý premiér České republiky uvažuje o prezidentské kandidatuře. Oficiálně ji sice zatím neoznámil, ale podle průzkumů to vypadá, že by mohl uspět. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS mimo jiné prozradil, jaký je jeho aktuální zdravotní stav.

Sám řekl, že bez něj by byla prezidentská volba nudná a očekává, že ve druhém kole můžeme očekávat kampaň Antibabiš, uvedla CNN Prima NEWS. Kromě toho mluvil také o svém zdravotním stavu nebo o ekonomické krizi. K tomu, aby zatím neoznamoval kandidaturu, má prý spoustu důvodů.

O svém soukromí se bavit nechce

V rozhovoru prozradil, že pokud bude kandidovat, oznámí to až v září. Důvody, proč se ještě nerozhodl, jsou prý soukromé a rodinné. Více se o tom bavit nechtěl. Na otázku, jestli by ho nenudilo sedět na Hradě nebo v Lánech, pak odpověděl jednoznačně.

„Proč bych seděl na Hradě nebo v Lánech? Prezident má specifickou roli. Může pomáhat českým firmám se prosazovat v zahraničí, může vytvářet dobré kontakty v jejich prospěch. A také by měl nestranně komentovat politickou scénu.“

Ekonomická diplomacie by byla jeho prioritou, jak prozradil. Sám by nikoho jako kandidáta nedoporučil, navíc nedokázal říct, koho by lidé měli volit, protože každý týden se objeví nový kandidát. V posledních týdnech se ale Babiš několikrát objevil v nemocnici. Jak to tedy vypadá s jeho zdravím?

Zdraví na prvním místě, obával se rakoviny prostaty

Andrej Babiš se nedávno potýkal se zdravotními problémy, musel být dokonce hospitalizován. Přiznal, že v únoru měli lékaři podezření na rakovinu prostaty, nakonec se ale nepotvrdilo, napsala TN Nova. „Kdybych měl vážnou nemoc, hned bych odešel z politiky,“ napsal svým sledujícím na facebook.

Už po skončení své kariéry jako premiéra se rozhodl věnovat se více svému zdraví a také rodině. Na začátku března ale upadl do bezvědomí a znovu skončil v nemocnici. „V pátek po obědě, kdy jsem měl velký hlad a hltal rychle jídlo, se mi udělalo velice špatně, měl jsem synkopu, což je slovo, které jsem slyšel v nemocnici poprvé,“ přiznal tehdy Babiš.

„Znamená ztrátu vědomí. Trvala necelou minutu, kolegové mi naštěstí poskytli první pomoc a ve 13:26 zavolali záchranku, která mě odvezla do IKEMu,“ uvedl na pravou míru poslanec. U lékaře pak skončil také začátkem dubna kvůli operaci očních víček.

Už nyní se ale Babiš umisťuje v průzkumech na prvním místě jako nejžhavější kandidát na prezidenta, a to aniž by kandidaturu vůbec oznámil. Může tak mít velkou šanci, pokud se skutečně rozhodne kandidovat. Prozatím ale nechává všechno otevřené.

Zdroj: Facebook, CNN Prima NEWS, TN Nova

Autor: Raina TomanováSouvisející články