Anonym vyhrožuje útokem na školky a školy. Takto reagují jejich zástupci

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
materska skola
Zdroj: Shutterstock

Anonymní výhružkou útokem na blíže nespecifikovanou školku nebo školku se od čtvrtečního rána zabývá policie. Ta varovala před možností jeho uskutečnění během čtvrtka nebo pátku. Školky a školy začaly okamžitě dodržovat příslušná bezpečností opatření.

Policisté podle tiskového mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu Jaroslava Ibeheje přijali preventivní opatření a intenzivně pátrají po autorovi výhrůžky. Totožná hrozba se objevila před 14 dny, kdy některé školky dokonce prosily rodiče, aby si z bezpečnostních důvodů nechali děti doma.

Bezpečnostní opatření přijala policie i vedení školek a škol

„Národní centrála organizovaného zločinu se intenzivně zabývá opětovnou anonymní výhrůžkou o připravovaném útoku, tentokrát na nespecifikovanou školu. Přijali jsme preventivní opatření, a to veřejná i skrytá, v součinnosti s krajskými ředitelstvími policie. Vyvíjíme maximální úsilí směřující k vypátrání autora výhrůžky,“ potvrdil informace Deníku Jaroslav Ibehej.

Školy a školky zůstanou i přes výhružky otevřené, bezpečnosti dětí však bude věnována zvýšená pozornost. „Byli jsme kontaktování policií, máme si mnohem více všímat podezřelých předmětů a lidí a v případě potřeby ihned volat,“ řekla Deníku Dana Kubařová, ředitelka Mateřské školy V Hradbách Rakovník.

„Stejně jako minule, budeme i zítra obezřetní a opět se s dětmi budeme zdržovat pouze v areálu školky. Nepůjdeme na procházky, pouze do zahrady a na dvorek. Rodiče rozhodně nemusí mít obavy děti do školy posílat,“ komentovala dění vedoucí učitelka Mateřské školy Rakvice Jana Janoušková.

Stejná hrozba se objevila před dvěma týdny

Starosta Vrbnice Tomáš Bílek uvedl pro Deník, že se místní mateřská škola bude řídit pokyny policie. „Věřím, že blázna, který vyvolává takovýmto způsobem paniku a paralyzuje běžný život, brzy chytí a čeká ho řádný trest,“ dodal.

Stejná situace panuje i v Praze. „Vedení našich základních i mateřských škol je informováno o možných rizicích, ve školách budou zavedena bezpečnostní opatření a policie zvýší dohled v okolí školských zařízení,“ řekla Petra Vaňková z kanceláře tajemníka Úřadu tajemníka městské části Praha 22.

Podobným anonymem se policie zabývala před dvěma týdny, ani tehdy nesdělila k případu více informací, pouze o hrozbě informovala veřejnost i ředitele škol a školek a zvýšila množství hlídek. K žádnému útoku ani pokusu o něj však nedošlo.

„Chtěli bychom ubezpečit veřejnost, že policie vyvíjí maximální úsilí k vypátrání autora výhrůžek. Provádíme nejrůznější opatření, jak veřejná, tak skrytá. Předáváme preventivní doporučení,“ objevilo se 7. května na twitteru policie.

Autor: Aneta StřechováSouvisející články