V Hongkongu se o národní bezpečnosti učí už děti od 3 let. Mají poznat teroristu na první pohled

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
cinska skola
Zdroj: Pexels.com

Po sériích teroristických útoků, které otřásly světem v posledních několika letech, se všechny země snaží zapracovat na bezpečnosti svých obyvatel. Výjimkou není ani Čína, která ale změny bere podle některých možná až příliš vážně.

V zemi loni vzniklo hned několik zákonů vedoucích ke zlepšení bezpečnosti obyvatelstva velkých měst. Podle CNN mají tyto zákony za účel především zákazy pobuřování, nezákonnou spolupráci se zahraničními organizacemi a terorismus.

To ale podle všeho nestačí. Nejdůležitější ze všeho totiž je, aby tyto zákony byly veřejně známé, a dokonce už malé děti chápaly jejich znění.

Přesně proto se na mnoha univerzitách, školách, ale i ve školkách v Hongkongu v rámci městských oslav přednášely informace o národní bezpečnosti.

Tříleté děti musí poznat teroristu na první pohled

Každoroční městské oslavy v Hongkongu byly letos doplněny o něco, co si v naší zemi nejspíš ani nedokážeme představit. Většina místních ale souhlasí s tím, že už malé děti ve věku tří až šesti let by měly být v oblasti národní bezpečnosti vzdělávány.

„Doufáme, že budeme i mladé lidi tímto stylem vychovávat v pozitivním duchu. Nejlépe se podle všeobecných výzkumů učí právě děti v nízkém věku. To je jeden z důvodů, proč jsme do programů školek zapojily tyto přednášky,“ říká pro média ředitelka pekingské federace pracovníků ve vzdělávání Nancy Lam.

Starší studenti se místo poslechů účastnili soutěže o nejlepší návrh plakátu s národním sloganem nebo se fotili na mozaiku, která se také týká národní bezpečnosti.

Dny otevřených dveří na protiteroristickém

Podle Financial Times byly na několika policejních stanicích v době oslav uspořádány dny otevřených dveří, kterých se mohl zúčastnit prakticky kdokoli. Hlavním cílem bylo lidem ukázat, jak probíhá protiteroristické cvičení.

Z běžných proslovů a oslav byla letos zkrátka událost rozšířena na vzdělávací akci, která má posílit především mladé lidi a děti v podpoře národního jednání a pomoci jim vyrovnat se s problémy, které společnost sužují.

Stánky v ulicích v mnohých případech dokonce nabízely tematické předměty jako figurky policistů, plyšové hračky v uniformách, pro starší pak také příručky o národní bezpečnosti.

Autor: Šárka Cvrkalová



Související články