Babička se nedokázala postarat o svého vnuka. Co se stalo, že ho nechala v bazénu?

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
koupaliste
Zdroj: Luděk Ovesný / MAFRA / Profimedia

Na brněnském koupališti měli ve čtvrtek o zábavu postaráno. Asi šedesátiletá žena měla velké problémy s cestou do bazénu i zpátky. Podle všeho si dala až příliš mnoho alkoholu.

Pod vlivem nechala v bazénu dokonce svého vnuka, kterého měla na starost. Svědci vypověděli, že starší žena měla s chůzí problémy již po cestě do bazénu, ale vedle sebe měla i malého chlapce. Toho nechala ve vodě a sama se snažila z bazénu neúspěšně vylézt.

Ženě museli pomoci zaměstnanci koupaliště

Personál koupaliště ženě pomohl z bazénu ven a také přivolal policisty, aby celý případ prověřili. Mluvčí strážníků v Brně Pavel Šoba následně vydal prohlášení: „Po vstupu do areálu hlídka našla ženu sedět na lavičce a už od první chvíle z jejího dechu silně cítila alkohol. Se strážníky komunikovala jen stěží, ale potvrdila jim, že se přišla vykoupat se svým vnukem a přiznala, že popíjela vodku.“

Zatímco policisté mluvili v rámci možností se ženou, o jejího vnuka se postarala jiná návštěvnice koupaliště. Nakonec si pro něj musela dojet matka. Policisté u babičky provedli test na alkohol, který byl pozitivní. Šedesátiletá žena nadýchala 2,6 promile alkoholu, navíc u sebe neměla ani doklady.

Na místo tak museli přijet státní policisté. Žena poté zamířila přímo na záchytku, kde zůstane celou noc a následně se případ dostane do rukou správního orgánu, který ho bude nadále řešit. Není to ale první případ, kdy se matka nebo prarodič opili a přitom měli na starosti malé dítě.

Opilé matky nejsou výjimkou, leckdy ani nevědí, kde mají dítě

V loňském roce se v Praze procházely dvě opilé ženy s kočárkem. Přivolaná policie zjistila, že matka, která měla v kočárku jen dvouměsíční dítě, se sotva udržela na nohou. Neměla ani tušení, kdy své dítě naposledy nakrmila. Obě ženy poté nadýchaly přes dvě promile.

Ženy se přitom takto posilněné vydaly na nákupy. Z obchodu matka malého dítěte vyšla v podroušeném stavu, na nohou se sotva udržela a skoro došlo i k pádu. Navíc před policisty nedokázala vůbec reagovat na to, co po ní chtějí. V kočárku malé dítě plakalo, ale matka vůbec nevěděla, co dělá.

Opilí rodiče, především matky, jsou k vidění téměř neustále nejen v hlavním městě, ale také v menších městech. Matky na rodičovské dovolené podle průzkumů často holdují alkoholu, protože jsou samy na děti, domácnost a do toho musí ještě pracovat. K alkoholu mají snadný přístup, protože večer dítě usne a ony mají chvilku pro sebe.

Za několik týdnů se ale může jednat o velký problém, který je potřeba řešit. Zvlášť, pokud se jedná o novorozence nebo kojence. Opilé matky s kočárky nejsou nic příjemného ani na pohled, ani na následnou komunikaci a doporučení. Matkám proto může být dítě odebráno.

Zdroj: iDnes

Autor: Raina TomanováSouvisející články