Babiš na kafíčku s Bartošem? „Blbina“, odmítá předseda Pirátů. Premiér má prý důkazy

od Nikola Jaroschová
1 minuta čtení
Babis
Zdroj: Alexandros Michailidis / Shutterstock.com

Společné sezení na kávě s Ivanem Bartošem si prý kdysi užíval Andrej Babiš. Tuto informaci premiér uvedl v pořadu Press klub Frekvence I. Podle Bartoše je však tato informace nepravdivá a Babiš si vymýšlí.

„My jsme kdysi s panem Bartošem chodili na kafe. Pamatuju si, když mi psal, že by chtěl kandidovat za ANO na primátora. Mám to v SMSkách, chtěl kandidovat za hnutí ANO na primátora Prahy, a to neokecá,“ řekl v rozhovoru premiér.

Babiš má prý důkazy

Podle Babiše to prý údajně mohou dosvědčit CNN Prima News a redaktoři ze serveru iRozhlas.cz. Babiš v rozhovoru kritizoval „chaotické“ vedení Prahy, především primátora Zdeňka Hřiba. Piráti se podle premiéra chovají tak, že už jsou ve vládě.

Server iDnes.cz se Bartoše dotázal, zda je premiérovo tvrzení pravdivé. Ten uvedl, že se jednalo o legraci a klukovinu. Zpráva, kterou premiérovi odeslal v roce 2014, prý byla „blbina v hospodě na Letné na zahrádkách“.

Strana Pirátů podává na Andreje Babiše žalobu kvůli tvrzení, že chtějí lidem nastěhovat domů migranty. Dále pak strana uvádí, že pan premiér šíří lži a špiní pověst strany. Babiš na nic nečekal a ohradil se: „Já bych je mohl žalovat každý den. Pan Bartoš třeba řekl, že kradu peníze evropských daňových poplatníků a podobné sprosťárny.“

Téma imigrace

Ivan Bartoš byl premiérem označen za vítače migrantů. Podle Babiše se prý nemůže schovávat za mladickou nerozvážnost, když před lety s islamizací Evropy a přijímáním uprchlíků neměl problém.

Babiš upozornil na to, že jsou v programu Pirátů z minulého roku stejné myšlenky i nadále. Bartoš prý také evropským velvyslancům slibuje to, že pokud budou Piráti po volbách u moci, přijmou uprchlické kvóty, kterým se země visegrádské čtyřky včetně Česka urputně brání.

Premiér je aktuálně pod velkým drobnohledem kvůli dotacím, které obdržel Agrofert. Celý případ vyšetřuje policie.

Zdroj: iDnes.cz

Autor: František OlšaSouvisející články